V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Ofi­ary składane przez wiernych do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na Caritas.

W dni­ach 31 marca – 1 kwiet­nia br. nasza wspól­nota parafi­alna przeżywa Rekolekcje Wielko­postne. Nauki rekolek­cyjne będzie głosi ks. Jerzy Ćwik, pra­cownik Kurii Met­ro­pol­i­tal­nej w Lublinie.

31 marca (w piątek) Msze św. o godz. 10.00 i 17.00.

1 kwiet­nia (w sobotę) Msze św. o godz. 10.00, 12.00, 17.00.

Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia – w sobotę – 30 min. przed każdą Mszą św. Ofi­ary składane na tacę w sobotę przez­naczamy do dys­pozy­cji Księdza Rekolekcjon­isty.

W zakrys­tii można zgłaszać chorych. Odwiedziny chorych z posługą sakra­men­talną 3 kwiet­nia (poniedzi­ałek) w godz. 9.0011.00.

Przyszła niedziela nazy­wana w liturgii Koś­cioła Niedzielą Męki Pańskiej lub Niedzielą Pal­mową jest pamiątką tri­um­fal­nego wjazdu Pana Jezusa do Jero­zolimy. Rozpoczyna w życiu Koś­cioła Wielki Tydzień, kiedy wspom­i­namy wydarzenia zbaw­cze: mękę, śmierć i chwalebne zmartwych­w­stanie Pana Jezusa. Msze św. z obrzę­dem poświęce­nia palm o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Mszę św. o godz. 11.00 rozpoczniemy poza koś­ciołem, gdzie odczy­tamy frag­ment Ewan­gelii opisu­jący wjazd Pana Jezusa do Jero­zolimy, zostaną poświę­cone palmy, a następ­nie w pro­cesji wejdziemy do świą­tyni. Na tę Mszę św. bardzo serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi. Bardzo proszę, aby w pro­cesji wzięły udział także dzieci przy­go­towu­jące się do I Komu­nii św. i kandy­daci do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. zmi­ana tajem­nic różań­cowych,

Zapraszamy naszych Parafian do przeży­cia Wielkiego Postu w duchu wyrzeczenia i wzmożonej mod­l­itwy. Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu i deko­rację wielka­nocną. 530 zł – ofi­arowali mieszkańcy Żego­towa, 300 zł – KR z Gardzienic Pier­wszych, 400 zł – KR z Wyg­nanowic. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

Panie i Panowie z Rady Dusz­paster­skiej przeprowadzili w naszej wspól­no­cie kwartalną zbiórkę ofiar. Przez­naczamy ją na spłatę 1. raty poży­czki, którą zaciągnęliśmy na remont naszej świą­tyni. Państwu Rad­nym gorąco dziękuję za ten trud, który pod­jęli bez­in­tere­sownie dla dobra całej naszej wspól­noty.

Na potrzeby Parafii wpłynęła ofi­ara indy­wid­u­alna: 500 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Lublin). Serdecznie dzięku­jemy za troskę o naszą wspól­notę. Będziemy bardzo wdz­ięczni za każdą ofi­arę indy­wid­u­alną, która pomoże nam w real­iza­cji pod­ję­tych remon­tów i poz­woli Parafii na zachowanie płyn­ności finan­sowej.

Powoli wracamy do nor­mal­nego trybu funkcjonowa­nia koś­cioła parafi­al­nego. Dys­ponu­jemy 100 miejsc siedzą­cych. Koś­ciół jest na bieżąco sprzą­tany. Zapraszam do wspól­no­towego przeży­wa­nia Eucharys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Annie i Łucji Wac, Annie Krysiak, Wiole­cie Woj­cik, Medar­d­owi Miazdze. Państwo złożyli na remont naszej świą­tyni ofi­arę w wysokości – 150 zł. Serdecznie dzięku­jemy za pomoc i wrażliwe serca. O pomoc przy sprzą­ta­niu koś­cioła proszę:

• we czwartek o godz. 17.30. chęt­nych, poza wyz­nac­zoną kole­jnoś­cią

• W sobotę o godz. 18.00 — Państwa: Bar­tosza, Macieja, Andrzeja, Agnieszkę, Teresę, Stanisława Danielów