Uroczys­tość Nar­o­dzenia Pańskiego 25 grud­nia 2022 r.

Przeży­wamy święto św. Szczepana, pier­wszego męczen­nika. Ofi­ary składane na tacę przekazu­jemy na utrzy­manie Katolick­iego Uni­w­er­sytetu Lubel­skiego w Lublinie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję tym wszys­tkim, którzy przy­czynili się do god­nego przeży­cia tegorocznych świąt Nar­o­dzenia Pańskiego. Dziękuję Pan­iom Annie Kraw­czyk i Ninie Jaromiń za pomoc przy przy­go­towa­niu szopki i deko­racji świątecznych, Państwu Elż­biecie i Zbig­niewowi Jaro­min­iom za przy­go­towanie świą­tyni na tegoroczne święta. Pani Jan­ina Zyg­muntow­icz – dzięku­jemy za bom­bki. Młodzieży dziękuję za pomoc przy ubiera­niu choinek w koś­ciele.

Jutro, 27 grud­nia litur­giczne święto św. Jana, apos­toła i ewan­ge­listy. Msze św. z obrzę­dem poświęce­nia wina o godz. 9.00 i 17.00.

W piątek, 30 grud­nia, przy­pada litur­giczne święto świętej Rodziny z Nazaretu. Msza św. o godz. 17.00.

W sobotę, 31 grud­nia ostatni dzień roku kalen­dar­zowego. Msza św. dziękczynna za min­iony rok z ado­racją Najświęt­szego Sakra­mentu i hym­nem „Te Deum lau­damus“ o godz. 15.00. Wierni, którzy będą uczest­niczyli w tej Eucharys­tii moga dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunk­ami. 1 sty­cz­nia rozpoczniemy Nowy Rok 2023 zaw­ierza­jąc czas, który dobry Bóg nam daje opiece Bożej Rodzi­cielki. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu: Edy­cie i Sebas­tianowi Ziętkom, Bar­barze Chrześ­ci­janek i Wio­let­cie Rozwałce. Do sprzą­ta­nia koś­cioła zapraszam w sobotę o godz. 8.30 Państwa: Annę Gontarz, Mał­gorzatę Chrześ­ci­janek, Karolinę i Michała Jankows­kich.

Na potrzeby remontu naszej świą­tyni wpłynęły ofi­ary indy­wid­u­alne – 1 000 zł – Rodz­ina Państwa Rusz­ni­aków (Stryjno I), 3 000 zł – Państwo Marzena i Marek Kamolowie (Wola Gardzienicka), 120 zł – p. Mar­i­anna Jędryczek (Stryjno Kolo­nia. Serdecznie dzięku­jemy za pomoc, która pozwala nam na kon­tynu­ację prac ter­mo­mod­ern­iza­cyjnych.

Rozpoczy­namy wiz­ytę dusz­paster­ską. Odwiedziny dusz­paster­skie mają charak­ter domowej liturgii. Wita­jąc się słowami „pokój temu domowi” kapłan życzy, aby stale był w tym domu obecny Chrys­tus, który przy­chodząc na świat przyniósł ludziom pokój. Po tym pozdrowie­niu następuje mod­l­itwa o bło­gosław­ieństwo Boże dla całej rodziny i obrzęd bło­gosław­ieństwa mieszka­nia z pokropi­e­niem wszys­t­kich obec­nych wodą świę­coną. Jest to także czas na roz­mowę dusz­pasterza z wiernymi, przed­staw­ie­nie księdzu rodzin­nych radości i prob­lemów.

W cza­sie tegorocznej wiz­yty dusz­paster­skiej będą poruszane następu­jące kwestie doty­czące codzi­en­nego funkcjonowa­nia naszej wspól­noty:

a. uak­tu­al­nie­nie danych kar­toteki parafi­al­nej

b. uak­tu­al­nie­nie listy członków Kół Różań­cowych

c. uak­tu­al­nie­nie har­mono­gramu osób chęt­nych do sprzą­ta­nia koś­cioła

d. nabór kandy­datów do Litur­gicznej Służby Ołtarza

e. nabór kandy­datów do grupy for­ma­cyjnej przed przyję­ciem Sakra­mentu Bierz­mowa­nia w 2024 r.

W cza­sie tego spotka­nia wierni będą mogli zarez­er­wować ter­min Mszy św. Zachę­cam, aby każda rodz­ina, na miarę swoich wrażli­wości, zamówiła przy­na­jm­niej jedną Mszę św. i ofi­arowała ją za żywych (Jubileusze Małżeńskie, dni Imienin i Urodzin) lub za Zmarłych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

W cza­sie wiz­yty dusz­paster­skiej, wierni powodowani troską o stan mate­ri­alny swo­jej wspól­noty parafi­al­nej składają ofi­ary. Bardzo proszę, aby wyraźnie wskazać, która ofi­ara jest na cele parafi­alne, a która do dys­pozy­cji kapłana, za pełnioną posługę dusz­paster­ską.

PORZĄDEK WIZ­YTY DUSZ­PASTER­SKIEJ:

28 grud­nia 2022 r. (od godz. 9.00) – Wola Gardzienicka (p. Nina Jaromiń)

29 grud­nia 2022 r. (od godz. 9.00) – Wola Gardzienicka (p. Anna Ser­afin)

30 grud­nia 2022 r. (od godz. 9.00) – Stryjno Kolo­nia przy szosie

31 grud­nia 2022 r. (od godz. 9.00) – Stryjno Kolo­nia w polu