IV Niedziela Adwentu 18 grud­nia 2022 r.

Przeży­wamy 4. Niedzielę Adwentu. Ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej pragnę wyrazić głęboką wdz­ięczność tym wszys­tkim, którzy pomogli w przeży­ciu tegorocznych rekolekcji adwen­towych: Pani Ninie Jaromiń, Pani Bar­barze Lesiewicz i Pani Krystynie Gruli.

W sobotę, 24 grud­nia, Wig­ilia Uroczys­tości Nar­o­dzenia Pańskiego. O godz. 9.00 – Msza św. w intencji Zmarłych z naszych rodzin, których wspom­i­nal­iśmy w mod­l­itwie wypominkowej Koś­cioła. Wiec­zorem zasiądziemy do Wiecz­erzy Wig­ili­jnej. Uroczys­tość rozpoczy­namy od śpiewu kolędy, następ­nie czy­tamy opis nar­o­dzenia Pana Jezusa z Ewan­gelii wg św. Łukasza, ofi­arowu­jemy mod­l­itwę w intencji Rodziny, a następ­nie składamy sobie wza­jemne życzenia łamiąc się poświę­conym opłatkiem. W tym dniu trady­cyjnie pow­strzy­mu­jemy się od spoży­wa­nia pokar­mów mięs­nych.

Litur­giczny obchód pamiątki Nar­o­dzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 22.00 cele­bru­jąc Mszę św. Paster­ską. Mszę św. poprzedzi czuwanie mod­litewne i wspólne kolę­dowanie, które rozpocznie się o godz. 21.15. Liturgii będzie towarzyszyło Betle­jem­skie Światło Pokoju, które wierni będą modli zabrać do swoich domów po zakońc­zonej Mszy św. Niech jego blask opromienia nasze domy i nasze rodziny. Ofi­ary składane w cza­sie Pasterki przekazu­jemy na Fun­dusz Obrony Życia. W Dzień Bożego Nar­o­dzenia Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W II dzień Świąt Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Ofi­ary składane w tym dniu na tacę przekazu­jemy na Katolicki Uni­w­er­sytet Lubel­ski.

Na potrzeby Parafii wpłynęły także ofi­ary indy­wid­u­alne: 300 zł Towarzystwo Przy­jaciół Gardzienic (Gardzienice). Serdecznie dzięku­jemy.

Są jeszcze dostępne opłatki. Osoby zain­tere­sowane proszę o oso­bisty kon­takt w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu: Kamili Zając, Witoldowi Mici­ule, Aga­cie Bara­nowskiej i Krystynie Kasperek, Katarzynie Grze­gor­czyk, Darii Dysze. Dziękuję także Panom: Grze­gor­zowi Poł­ciowi, Markowi Sza­łkowi, Janus­zowi Gąsiorowi, Artur­owi Sko­rkowi, Andrze­jowi Rozwałce, Markowi Szpo­towi i Pawłowi Gorzelowi za pomoc przy odśnieża­niu parkingu przy koś­ciele i na cmen­tarzu, terenu wokół koś­cioła i drogi na cmen­tarz. Do sprzą­ta­nia koś­cioła zapraszam w piątek po Mszy św. wiec­zorowej Państwa: Edytę i Sebas­tiana Ziętków, Bar­barę Chrześ­ci­janek, Wio­lettę Rozwałkę.

Zwracamy się z gorącą prośbą do młodzieży o pomoc w przy­oz­do­bi­e­niu choinek w koś­ciele. Spo­tykamy się w najbliższy piątek o godz. 10.00.

Wiz­yta dusz­paster­ska rozpocznie się po świę­cie św. Jana. Pro­gram wiz­yty dusz­paster­skiej zostanie przed­staw­iony za tydzień. Za tydzień zostanie także opub­likowany ter­mi­narz sprzą­ta­nia koś­cioła na pier­wsze półrocze przyszłego roku.

Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Stanisława Bielaka. Za naszego Zmarłego Brata będą spra­wowane Msze św.:

21 grud­nia 2022 r. g. 16.30 (7 dz. po śm.)

13 sty­cz­nia 2023 r. g. 17.00 (30. dzień po śmierci)

12 kwiet­nia 2023 r. g. 18.00

Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.