VI Niedziela Wielka­nocy 22 maja 2022 r.

Przeży­wamy dzisiaj VI Niedzielę Wielka­nocną. Ofi­ary zbier­ane do puszki przez cały miesiąc maj przez­nac­zone są na Car­i­tas na Waka­cyjne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie infor­ma­cyjne dla młodzieży i rodz­iców w sprawie wyjazdu waka­cyjnego do Aus­trii. Obec­ność obow­iązkowa.

Próby litur­giczne dla dzieci przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii św.: wtorek (24 maja) i piątek (27 maja) o godz. 17.00. Bardzo proszę o obec­ność. Proszę, aby dzieci miały przy­go­towane tek­sty przewidziane na uroczys­tość I Komu­nii św.

Przez cały miesiąc maj w dni powszed­nie po Mszy św. wiec­zorowej o godz. 18.30, a w niedziele i uroczys­tości o 10.30, uwiel­bimy Pana Jezusa w Najświęt­szym Sakra­men­cie poprzez śpiew Litanii Lore­tańskiej ku czci Jego i naszej Matki.

W najbliższych dni­ach chcemy zakończyć prace przy krzyżu misyjnym. Do środy zostaną zaku­pi­one: agrowłókn­ina, eko-​boardy, kamień ozdobny i ziemia. We czwartek przy­jadą róże i krzewy ozdobne. Na piątek planu­jemy prace przy nasadzeni­ach. Dziękuję osobom, które zadeklarowały pomoc. Jeżeli ktoś jeszcze chci­ałby nam pomóc to bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii. Osoby, które zgłosiły się do pomocy zostaną powiadomione smsem o ter­minie palowanych prac. Jest on uza­leżniony od pogody. Do prac będziemy potrze­bowali pielacza. Ofi­ary składane przez wiernych z okazji poświęce­nia pól przez­naczam na zakup kwiatów i krzewów wokół krzyża misyjnego.

Zgod­nie z wielo­let­nią trady­cją kon­tynu­u­jemy obrzęd poświęce­nia pól. Przy krzyżach przy­drożnych, w scenerii naszych pól, ogrodów i sadów będziemy mod­lić się o dobrą pogodę, urodzaj i bło­gosław­ieństwo dla pracy rol­ników i sad­own­ików. W wyz­nac­zonych miejs­cach proszę przy­go­tować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę świę­coną i kropidło. Przy­jeżdżam swoim samo­cho­dem. Jeśli w danym dniu będzie padał deszcz, w porozu­mie­niu z Pani­ami i Panami Rad­nymi wyz­naczymy inny ter­min.

23 maja (poniedzi­ałek) – godz. 18.45WYG­NANOW­ICE

24 maja (wtorek) – godz. 18.45BUJAN­ICA

25 maja (środa) – godz. 18.45STE­FANÓWKA

26 maja (czwartek) – godz. 18.45KOLO­NIA WYG­NANOW­ICE

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Agnieszce i Andrze­jowi Rozwałkom, Ire­nie Gruli, Krystynie Gruli i Karolowi Nuci. W zakupie kwiatów pomogły Panie: Maria Jędryczek, Long­ina Lipa, Zofia Cyra­nowska i Teresa Cyra­nowska. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30. Państwa: Iwonę i Kaz­imierza Nuciów, Karola Nucię i Lidię Glejf, Krystynę Grulę. Proszę osoby, które z różnych powodów nie zadeklarowały gotowości do sprzą­ta­nia koś­cioła o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów do świą­tyni.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty:

Śp. Leokadię Majcher

13 czer­wca 2022 r. o godz. 16.30 Msza św. w 30 dzień od śmierci