XXIV Niedziela Zwykła 12 wrześ­nia 2021 r.

Przeży­wamy 24. Niedzielę Zwykłą.

Rozpoczy­namy VII Tydzień Wychowa­nia, w cza­sie którego będziemy naszą mod­litewna troską otaczać dzieci, młodzież, nauczy­cieli, kat­e­chetów i wychowaw­ców. Ofi­ary złożone do puszki w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na Fun­dusz Ewan­ge­liza­cji w Środ­kach Masowego Przekazu.

W każdą niedzielę na godz. 11.00 serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi. Dzisiaj w cza­sie Mszy św. o godz. 11.00 obrzęd poświęce­nia ple­caków i przy­borów szkol­nych dla uczniów klas I.

W imie­niu całej wspól­noty parafi­al­nej pragnę serdecznie podz­iękować wszys­tkim, którzy przy­czynili się do orga­ni­za­cji Uroczys­tości Odpus­towej:

• Staros­tom Dożynek: Pani Agnieszce Rozwałce i Panu Zbig­niewowi Chołykowi, mieszkań­com Stryjno Kolonii przy szosie i w polu, Państwu Rad­nym: Pani Marze­nie Rybak i Panu Janus­zowi Gąsiorowi

• osobom, które przy­go­towały wieńce dożynkowe i kosz z owocami

• członkom Rady Parafi­al­nej,

• Pan­iom z Kół Gospodyń Wiejs­kich

• Druhom z OSP

• Dziew­czynkom syp­ią­cym kwiaty

• osobom, które zad­bały o porządek na cmen­tarzu parafi­al­nym i wokół koś­cioła.

Słowa wdz­ięczności kieruję do osób, które posprzą­tały świą­tynię i przy­oz­do­biły ją kwiatami.

Na prośbę zain­tere­sowanych infor­muję, że Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 5 czer­wca 2022 roku, w Uroczys­tość Zesła­nia Ducha świętego, nato­mi­ast Sakra­ment Bierz­mowa­nia – 19 czer­wca 2022 r. Proszę o zgłaszanie w zakrys­tii dzieci i młodzieży, która decy­duje się na przeży­cie tych wiel­kich wydarzeń w naszej Parafii. Do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia w przyszłym roku przys­tępuje młodzież z klasy VII i VIII.

W zakrys­tii przyj­mu­jemy także zapisy dzieci do Oazy Ruchu Światło-​Życie i do Służby Litur­gicznej Ołtarza. Chcielibyśmy for­ma­cję rozpocząć od początku października.

Panie i Panowie z Rady Dusz­paster­skiej przeprowadza w naszej wspól­no­cie kwartalną zbiórkę ofiar. Przez­naczamy je na práce związane z ter­mo­mod­ern­iza­cją naszego koś­cioła. Otrzy­ma­cie Państwo „List do Rodzin“, w którym przed­staw­iam stan prac remon­towych i inwest­y­cje w naszej Parafii. Pragnę serdecznie podz­iękować Państwu Rad­nym i naszym Parafi­anom za zrozu­mie­nie i gesty sol­i­darności z całą wspól­nota, która dźwiga ciężar odpowiedzial­ności za powier­zone naszej trosce dobro mate­ri­alne Koś­cioła.

W dni­ach 1516 października br. Parafia orga­nizuje piel­grzymkę po śladach św. Jana Pawła II do Sank­tu­ar­iów w Łagiewnikach, Kalwarii Zebrzy­dowskiej i Wad­ow­icach. Pro­gram piel­grzymki na sto­liku z prasa religi­jną. Bliższe infor­ma­cje i zapisy w zakrys­tii.

W dni­ach 30 kwiet­nia – 7 maja 2022 r. Parafia orga­nizuje wyjazd formacyjno-​integracyjny do Włoch (Dolomity i Toska­nia). Trwają zapisy w zakrys­tii. Na sto­liku z prasą jest pro­gram tego wyjazdu.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Marysi Augusty­niak, Doro­cie For­nal, Krystynie Maciejew­skiej, Izabeli Gorzel i Pawłowi Gorzelowi. Państwo przekazali na potrzeby Parafii ofi­arę 200 zł. Mieszkańcy Stryjno Kolonii (w polu i przy szosie) ufun­dowali nowy odkurzacz do naszego koś­cioła. Serdecznie dzięku­jemy. Przez najbliższe 2 soboty świą­tynię sprząta ks. Pro­boszcz. Przy­pom­i­nam, że od października sprzą­tanie koś­cioła według har­mono­gramu wywies­zonego na tabl­icy ogłoszeń przy wejś­ciu do koś­cioła.