XXIII Niedziela Zwykła 5 wrześ­nia 2021 r.

Przeży­wamy 22. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary złożone do puszki przy wyjś­ciu z koś­cioła w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na Caritas.

W dzisiejszą I niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu. Po Mszy św. spra­wowanej o godz. 9.00 zmi­ana tajem­nic różań­cowych. Serdecznie zapraszam, tych którzy tworzą wspól­notę Żywego Różańca w naszej Parafii. W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i o 17.30 na cmen­tarzu. O godz. 17.00 Różaniec za Zmarłych pole­conych mod­l­itwie Koś­cioła na kartkach wypominkowych. Nie ma Mszy św. o godz. 11.00.

Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada w środę 8 wrześ­nia. Msze św. w naszej Parafii o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. W cza­sie liturgii obrzęd poświęce­nia ziarna siewnego. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Parafi­alne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będa mieszkańcy Stryjno Kolo­nia przy szosie i Stryjno Kolo­nia w polu. Będę bardzo wdz­ięczny za udział w uroczys­tości odpus­towej i pro­cesji eucharysty­cznej: Kołom Żywego Różańca, Kołom Gospodyń Wiejs­kich, Scholi i Ochot­niczej Straży Pożarnej, dziew­czynkom syp­ią­cym kwiaty. Uroczys­toś­ciom będzie prze­wod­niczył ks. Edward Duma, pro­boszcz z Kawęczyna i wicedziekan naszego Dekanatu. Uroczys­tości o godz. 12.00 rozpoczniemy od pow­i­ta­nia chlebem i solą i poświęce­nia wieńców dożynkowych przed koś­ciołem. Następ­nie w towarzys­t­wie Starościny i Starosty Dożynek wejdziemy do świą­tyni i rozpoczniemy Mszę świętą. W cza­sie Mszy św. o godz. 12.00 nasza mod­l­itwą wyraz­imy wdz­ięczność tym wszys­tkim, którzy kilka miesięcy temu pospieszyli z pomocą Państwu Kotyło poszkodowanym w pożarze zabu­dowań gospo­dar­czych.

Rozpoczy­namy zapisy dzieci i młodzieży do Grupy Piews­zoko­mu­ni­jnej i go Grupy Kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Zapisy w zakrys­tii prowadz­imy do końca wrześ­nia. I Komu­nia św. 5 czer­wca 2022 r., a Bierz­mowanie 19 czer­wca 2022 r.

10 wrześ­nia o godz. 18.30 spotkanie Rady Dusz­paster­skiej na ple­banii. Bardzo proszę Panie i Panów Rad­nych o obec­ność.

W dni­ach 1516 października br. Parafia orga­nizuje piel­grzymkę po śladach św. Jana Pawła II do Sank­tu­ar­iów w Łagiewnikach, Kalwarii Zebrzy­dowskiej i Wad­ow­icach. Pro­gram piel­grzymki na sto­liku z prasa religi­jną. Bliższe infor­ma­cje i zapisy w zakrys­tii.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie i przy­s­tro­je­nie kwiatami naszej świą­tyni Państwu: Czesławie Poręb­skiej, Patrycji Cholewie, Aga­cie Winiar­czyk, Hen­ryce Krupie i Agnieszce Bogusz. We wtorek, przed Odpustem, świą­tynię posprzą­tają mieszkańcy Stryjno Kolonii. W sobotę o godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia kole­jnych wiernych z Gardzienic. Przy­pom­i­nam, że od października sprzą­tanie koś­cioła według har­mono­gramu wywies­zonego na tabl­icy ogłoszeń przy wejś­ciu do koś­cioła.