XI Niedziela Zwykła 13 czer­wca 2021 r. r.

Przeży­wamy dzisiaj 11. Niedzielę Zwykłą.

20 czer­wca (niedziela) – ODPUST PARAFI­ALNY KU CZCI ŚW. ANTONIEGO Z PADWY. To także 4. Rocznica wprowadzenia Relik­wii Krwi św. Jana Pawła II do naszej Parafii. Jako wspól­nota parafi­alna podz­ięku­jemy za obec­ność Świętego Papieża pośród nas. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 z pro­cesją eucharysty­czną. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Domowego Koś­cioła, dzieci, które sypią kwiaty, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów.

Zbliża się ter­min kwartal­nej zbiórki ofiar na remont naszej świą­tyni. Przy­go­towałem list dla wszys­t­kich rodzin naszej wspól­noty, w którym infor­muję o aktu­al­nej sytu­acji mate­ri­al­nej naszej Parafii. Zwracam się z serdeczną prośbą do Pań i Panów Rad­nych o zebranie ofiar i dostar­cze­nie tego listu do naszych Parafian. Samych Parafian bardzo proszę o przyję­cie posługi Pań i Panów Rad­nych ze zrozu­mie­niem. Ich posługa jest wyrazem troski i odpowiedzial­ności za stan mate­ri­alny naszej wspól­noty. Zapraszam Państwa Rad­nych do zakrys­tii po odbiór paki­etów z Lis­tem do Parafian.

Zgod­nie z wielo­let­nią trady­cją kon­tynu­u­jemy obrzęd poświęce­nia pól. Przy krzyżach przy­drożnych, w scenerii naszych pól, ogrodów i sadów będziemy mod­lić się o dobrą pogodę, urodzaj i bło­gosław­ieństwo dla pracy rol­ników i sad­own­ików. W wyz­nac­zonych miejs­cach proszę przy­go­tować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę świę­coną i kropidło. Przy­jeżdżam swoim samo­cho­dem. Jeśli w danym dniu będzie padał deszcz, w porozu­mie­niu z Pani­ami i Panami Rad­nymi wyz­naczymy inny ter­min.

14 czer­wca (poniedzi­ałek) godz. 18.45STRYJNO KOLO­NIA W POLU

15 czer­wca (wtorek) godz. 18.45STRYJNO KOLO­NIA PRZY SZOSIE

17 czer­wca (czwartek) godz. 17.00STRYJNO PIER­WSZE

17 czer­wca (czwartek) godz. 18.45STRYJNO DRUGIE

18 czer­wca (piątek) godz. 17.00KLIMUSIN

18 czer­wca (piątek) godz. 18.45ŻEGOTÓW

19 czer­wca (sob­ota) godz. 18.45ANUSIN I STRYJNO GÓRY

20.05.2021 r., w nocy, wybuchł pożar w gospo­darst­wie Państwa Kotyłów w miejs­cowości Stryjno Pier­wsze, gmina Rybczewice. Spłonęły budynki gospo­dar­cze, 2 garaże oraz sprzęt rol­niczy. Straty są bardzo duże i rodz­ina nie jest w stanie sprostać czeka­ją­cym ją wydatkom związanym z dal­szym prowadze­niem gospo­darstwa. Potrzebna pomoc ludzi dobrej woli. Na nasz apel odpowiedzi­ało 7 parafii Dekanatu Piaseck­iego. W naszej Parafii taka zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym jest przeprowadzana w dzisiejsza niedzielę po wszys­t­kich Mszach Świę­tych. Z serca dziękuję druhom OSP za koor­dynowanie tej akcji pomocy.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Bar­barze Kowal­czyk, Bar­barze Król, Mar­cie Sto­lar­czyk i Agnieszce Grze­siak. O pomoc przy sprzą­ta­niu świą­tyni proszę w sobotę o godz. 8.30.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty: śp. Hal­inę Kluskę i śp. Mar­i­ana Wlizło. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Miłosierdziu Bożemu w ufnej mod­l­itwie.