III Niedziela Wielka­nocna 18 kwiet­nia 2021 r. r.

Przeży­wamy dzisiaj III Niedzielę Wielka­nocną. Ofi­ary zbier­ane na tacę w przyszłą niedzielę przekażemy na Met­ro­pol­i­talne Sem­i­nar­ium Duchowne w Lublinie.

W tym tygod­niu: 23 kwiet­nia – uroczys­tość św. Woj­ciecha, głównego patrona Pol­ski.

Porządek Mszy świę­tych w przyszłą niedzielę: godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 12.00.

Po 3 maja rozpoczniemy w naszej wspól­no­cie, przełożoną przez pan­demię, wiz­ytę dusz­paster­ską. Wiz­yta będzie się odby­wała z zachowaniem zasad reżimu san­i­tarnego (dys­tans — dezyn­fekcja — maseczka). O szczegółach poin­for­muję w przyszła niedzielę.

W tym roku chcemy rozpocząć prace związane z wymi­aną krzyża misyjnego. Stary krzyż zostanie odczyszc­zony i umieszc­zony na cmen­tarzu parafi­al­nym. Wymi­anę krzyża chcemy połączyć z aranżacją terenu wokół niego.

a. obec­nie czekamy na odpowiedni moment, aby drzewo wyschło i abyśmy mogli wyciąć belki na krzyż

b. krzyż będzie z fig­urą Pana Jezusa

c. dookoła krzyża zro­bimy: ale­jki, nasadzenia krzewów i kwiatów, ławeczki, sto­jak na row­ery, tablica na nekrologi itp.

d. przed krzyżem umieścimy kamień z napisem: Pamiątka Misji Świę­tych, na krzyżu nato­mi­ast umieścimy tabliczki z datami misji świę­tych, całość zostanie odpowied­nio oświ­et­lona.

e. przy­go­towanie miejsca będzie wyma­gało wycię­cia świerka i usunię­cie korzeni. Możemy to zro­bić dopiero w listopadzie. Potem teren zostanie wypoziomowany naw­iezioną ziemią.

f. na ten cel mamy zarez­er­wowane środki w wysokości 2000 zł. Są to ofi­ary od naszych drogich Parafian. Jeżeli ktoś z Parafian chci­ałby wspomóc te zada­nia to będziemy, jako wspól­nota parafi­alna, bardzo wdz­ięczni. Z tyłu krzyża umieścimy dyskretne tabliczki z nazwiskami ofiarodawców….na wieczną rzeczy pamiątkę.

g. tak przy­go­towane kom­plek­sowo miejsce zostanie poświę­cone przez księdza biskupa w przyszłym roku w cza­sie planowanej wiz­y­tacji kanon­icznej Parafii.

W ubiegłą niedzielę nasi Parafi­anie złożyli ofi­ary na ogrze­wanie naszej świą­tyni w wysokości 1510 zł. Serdecznie dzięku­jemy.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Monika Kasprzak, Bog­dan Kasprzak, Celina Rzeźnik, Mar­i­ola Sko­rek, Stanisław Sko­rek. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności śp. Martę Tkaczyk. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.