II Niedziela Wielka­nocna 11 kwiet­nia 2021 r. r.

Przeży­wamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną.

Dzisiejsza niedziela, z woli samego Pana Jezusa wyrażonej w objaw­ieni­ach, jakie miała św. S. Faustyna, przeży­wana jest jako Święto Bożego Miłosierdzia. Zostało ono ustanowione dla całego Koś­cioła przez św. Jana Pawła II i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po zakończe­niu cel­e­bracji litur­gicznej w mod­l­itwie Koronką będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla Koś­cioła, naszej Ojczyzny, wspól­noty parafi­al­nej i naszych rodzin. Dzisiaj przy­pada patronalne święto Car­i­tas. Ofi­ary zbier­ane do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na dzi­ałal­ność Car­i­tas.

Porządek Mszy świę­tych w przyszłą niedzielę: godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 12.00.

Dzisiaj o godz. 9.00 Msza św. z udzi­ałem młodzieży przy­go­towu­jącej się do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. krótkie spotkanie infor­ma­cyjne.

Także dzisiaj o godz. 12.00 – Msza św. z udzi­ałem dzieci przy­go­towu­ją­cych się do I Komu­nii świętej. Dzieci otrzy­mają książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. próba z czy­taniem tek­stów przewidzianych na dzień I Komu­nii świętej. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 – Msza św. dla dzieci pier­ws­zoko­mu­ni­jnych z odnowie­niem przyrzeczeń chrz­ciel­nych. Serdecznie zapraszam dzieci, Rodz­iców i Rodz­iców Chrzest­nych.

Ofi­ary składane przez wiernych w dzisiejszą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Andrze­jowi Suszkowi, Doro­cie Lis, Marii Kasperek, Annie Kasiczak i Grze­gor­zowi Kasicza­kowi. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30.