Uroczys­tość Chrys­tusa Króla 22 listopada 2020 r.

Przeży­wamy 34. Niedzielę Zwykłą. Ostat­nia niedziela roku litur­gicznego Koś­cioła – odd­a­jemy cześć i uwiel­bi­e­nie Jezu­sowi Chrys­tu­sowi Królowi Wszechświata.

W najbliższą niedzielę rozpoczy­namy Adwent – czas oczeki­wa­nia na przeży­cie pamiątki Nar­o­dzenia Pana i na powtórne przyjś­cie Chrys­tusa przy końcu cza­sów. Na Mszy św. o godz. 7.30 zostaną pobło­gosław­ione opłatki na nasze stoły wig­ili­jne. O ter­minie i sposo­bie ich dostar­czenia poin­for­mu­jemy wiernych w odpowied­nim cza­sie. Przez cały Adwent ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom orga­ni­zowane przez Car­i­tas.

24 listopada br. (we wtorek) o godz. 17.30, w koś­ciele, spotkanie Rady Dusz­paster­skiej naszej Parafii. Panie i Panów Rad­nych bardzo proszę o obec­ność.

Pragnę z całego serca podz­iękować wszys­tkim Parafi­anom, którzy w tym trud­nym dla wszys­t­kich cza­sie epi­demii otwier­ają swoje serca, aby wspomóc naszą wspól­notę parafi­alną. Czynią to poprzez mod­l­itwę, gesty miłości bliźniego i pomoc mate­ri­alną. Parafia wciąż funkcjonuje. Osoby, które kieru­jąc się odpowiedzial­noś­cią za funkcjonowanie naszej wspól­noty, chci­ałyby ją wesprzeć mate­ri­al­nie, mogą to uczynić:

– pozostaw­ia­jąc dobrowolną ofi­arę w skar­bonie w koś­ciele

– wpła­ca­jąc dobrowolną ofi­arę na rachunek Parafii w BS w Rybczewicach

06 8689 0007 1003 0192 2000 0010 (z zaz­nacze­niem: na cele kultu religi­jnego).

Jest już kalen­darz litur­giczny na przyszły rok. Osoby, które pragna zarez­er­wować ter­min Mszy św. pros­zone są o kon­takt w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Annie Moł­doch, Mar­cie Moł­doch, Annie Kraw­czyk i Anecie Czar­neck­iej. O tę posługę proszę w najbliższą sobotę od godz. 8.30.

W ostat­nim tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Kaz­imierza Rozwałkę. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu Zmarłych w naszej ufnej mod­l­itwie.