XXVI Niedziela Zwykła 27 wrze­sień 2020 r.

Przeży­wamy 26. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary zbier­ane do puszki przed świą­tynią przekazu­jemy do Car­i­tas, która orga­nizuje pomoc human­i­tarna dla uchodźców.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie for­ma­cyjne dla młodzieży i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do przeży­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do przeży­cia I Komu­nii świętej.

W tym tygod­niu przy­pada – I piątek miesiąca. Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia w godz. 15.4516.30. Serdecznie zapraszam dzieci, które w tym roku przys­tąpiły do I Komu­nii św., młodzież przy­go­towu­jąca się do przyję­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. O godz. 16.30 – różaniec. O godz. 17.00 – Eucharys­tia. 3 października – I sob­ota miesiąca. Msza św. o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Od czwartku – 1 października – wiec­zorne Msze św. są spra­wowane o godz. 17.00. We czwartek rozpoczy­namy miesiąc mod­l­itwy różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją w intencji wszys­t­kich sióstr i braci dotknię­tych cier­pi­e­niem i chorobą. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci przewidu­jemy konkurs różań­cowy z nagro­dami.

Trwaja prace przy wymi­anie insta­lacji elek­trycznej w naszym koś­ciele. W tym tygod­niu potrze­bu­jemy pomocy ze strony naszych parafian. We środę – 2 panów, w piątek 1 pana. Praca rozpoczyna się o godz. 9.00 i trwa do godz. 14.00. Chęt­nych do pomocy proszę o kon­takt w zakrys­tii lub tele­fon­icznie.

W dni­ach 24 kwiet­nia – 1 maja 2021 r. Parafia orga­nizuje przełożony z tego roku wyjazd formacyjno-​integracyjny w Dolomity i do Toskanii. Spotkanie infor­ma­cyjne dla wyjeżdża­ją­cych – 4 października 2020 r. po Mszy św. o godz. 11.00.

Spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby pełnić posługę min­is­tranta — 3 października 2020 r. o godz. 11.00.

Wznaw­iamy for­ma­cję oazową. W najbliższy piątek spotkanie dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach o godz. 18.00. Zapraszamy tych, którzy kon­tynu­ują for­ma­cję, a także tych wszys­t­kich, którzy chcieliby pogłębić swoje życie religi­jne poprzez Ruch Światło-​Życie. Spotka­nia odby­wają się z zachowaniem zasad reżimu san­i­tarnego.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Bar­barze Żygal­skiej, Elż­biecie Krupie i Joan­nie Rubaj. Dziękuję także Państwu Mile­nie Dziedzic i Mateuszowi Mosakowi za ofi­arowane kwiaty do koś­cioła. W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Leopolda Bisa. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych Zmarłych w ufnej modlitwie.