XIII Niedziela Zwykła 28 czer­wca 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj 13. Niedzielę Zwykła.

29 czer­wca (poniedzi­ałek) – uroczys­tość św. Apos­tołów Pio­tra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

W tym tygod­niu: I piątek miesiące: godz. 17.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia; godz. 18.00 – Msza św. z wys­taw­ie­niem Najświęt­szego Sakra­mentu. I sob­ota miesiąca: godz. 18.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. I niedziela miesiąca. Ado­racja eucharysty­czna a po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

W naszej Archi­diecezji rozpoczął się Synod zwołany przez Księdza Arcy­biskupa. W poszczegól­nych parafi­ach zostały powołane Parafi­alne Zespoły Syn­odalne. Członków tego zespołu w naszej Parafii zapraszam w najbliższy piątek na Mszę św. na godz. 18.30. Po zakońc­zonej liturgii spotkanie, na którym zapoz­nam członków zespołu z zada­ni­ami, które Ksiądz Arcy­biskup wyz­nacza dla Syn­odu i poszczegól­nych Zespołów Parafi­al­nych.

Mija I półrocze tego roku, który z powodu epi­demii przeży­wal­iśmy w innych warunk­ach. Czas na kilka słów pod­sumowa­nia ostat­nich miesięcy:

• Obec­nie po ostat­niej kwartal­nej zbiórce ofiar na rachunku bankowym Parafii jest kwota 49 400 zł. To znaczy – prawie osiągnęliśmy wyma­ganą min­i­malną kwotę udzi­ału włas­nego przy real­iza­cji pro­jektu ter­mo­mod­ern­iza­cji. To wielka zasługa wszys­t­kich rodzin naszej wspól­noty. Będziemy kon­tyn­uować kwartalne zbiórki ofiar, aby mieć odpowied­nie środki na real­iza­cję zadań, które pojawią się w trak­cie remontu, a które nie zostały zak­wal­i­fikowane do pro­jektu ter­mo­mod­ern­iza­cji. Cier­pli­wie oczeku­jemy na decyzję NFOŚiGW w Warsza­wie w sprawie zgłos­zonego wniosku. Aktu­al­nie real­izu­jemy prace związane z częś­ciową wymi­aną insta­lacji elek­trycznej i mon­tażem nowego oświ­etle­nia ołtarza głównego, ołtarzy bocznych i chóru w koś­ciele. Parafia za zaku­pi­one mate­ri­ały ma do zapłace­nia na dzień dzisiejszy kwotę około 2600 zł.

• Został już przy­go­towany nowy har­mono­gram sprzą­ta­nia naszego koś­cioła. Zostanie wprowad­zony w życie jesienią tego roku.

• Dziękuję Pan­iom i Panom Rad­nym za pomoc w zbiórce pod­pisów pod pis­mem do Pani Wójt Gminy Rybczewice w sprawie skutecznej naprawy drogi na cmen­tarz parafi­alny. Pod pis­mem pod­pisało się 413 osób z naszej Parafii. To oznacza, że ta sprawa jest dla naszych Parafian bardzo ważna. W najbliższym cza­sie będę chciał tę prośbę przed­stawić Pani Wójt.

• Uroczys­tość poświęce­nia nowego krzyża misyjnego została przełożona na czer­wiec przyszłego roku. Na czer­wiec przyszłego roku została także przełożona uroczys­tość Sakra­mentu Bierz­mowa­nia naszej młodzieży.

• Jeżeli sytu­acja epi­demiczna na to poz­woli, 8 wrześ­nia br. chcemy dziękować za plony tego roku i przeży­wać dożynki parafi­alne. O przy­go­towanie uroczys­tości bardzo proszę mieszkańców Stryjno Pier­wsze.

7. Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pani Marze­nie Kamoli. Dziękuję także nowożeń­com Aga­cie i Sebas­tianowi Sam­borskim za ofi­arowane kwiaty do deko­racji koś­cioła. Do sprzą­ta­nia koś­cioła zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 8.30.

8. W ostat­nim tygod­niu Bóg powołał do wieczności śp. Zbig­niewa Szew­czuka. Pole­ca­jmy Zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.