VI Niedziela Zwykła 16 lutego 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj 6. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary zbier­ane do puszek przed świą­tynią przez­naczamy na „Fun­dusz Wschodni“.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie infor­ma­cyjne dla dzieci i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do przeży­cia I Komu­nii św. W przyszłą niedzielę, 23 lutego, na Mszę św. o godz. 9.00 serdecznie zapraszam młodzież, która przy­go­towuje się do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Zapraszam także Rodz­iców. Po Mszy św. spotkanie infor­ma­cyjne. Bardzo proszę o obec­ność.

Prace remon­towe:

a. przez ostat­nie kilka tygodni mieliśmy awarię dużego dzwonu. Został już zamon­towany napraw­iony sil­nik. Dziękuję Panu Medar­d­owi Miazdze za pomoc w jego insta­lacji.

b. przy­go­towu­jemy się do wymi­any insta­lacji elek­trycznej w koś­ciele. Nasze prace chcemy zsyn­chro­ni­zować z zamier­zona wymi­ana linii zasi­la­jącej przez Zakład Ener­gety­czny. Dziękuję za pomoc Panom: Markowi Kowal­czykowi i Medar­d­owi Miazdze. Prace rozpoczniemy po Wielka­nocy.

c. przy­go­towu­jemy się do wymi­any krzyża misyjnego i zagospo­darowa­nia terenu wokół niego. Dziękuję Państwu Annie i Mieczysła­wowi Kolanom za ofi­arowanie dęba na krzyż. Dziękuję za pomoc Panu Bog­danowi Lipie i wszys­tkim osobom, które już zadeklarowały chęć pomocy.

d. przy­go­towu­jemy się do wymi­any nagłośnienia w koś­ciele. W ubiegłym tygod­niu był przed­staw­iciel filmy RDUCH, bezpłat­nie wykonał konieczne pomi­ary i w tym tygod­niu przed­stawi symu­lację kosztów. Obecna insta­lacja do nagłośnienia speł­nia wyma­gania i nie musi być wymieni­ana. Pozostają tylko prace związane z dos­tosowaniem insta­lacji w prezbi­terium i na chórze. Jeżeli będą to koszty, które przekraczają tegoroczny budżet, to przys­tąpimy do wymi­any nagłośnienia w przyszłym roku.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Jad­widze Jaworskiej, Alinie Gnyp, Mon­ice Gnyp, Annie i Bolesła­wowi Potem­b­skim.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Jan­inę Saw­czuk. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych Zmarłych w ufnej mod­l­itwie.