V Niedziela Zwykła 9 lutego 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj 5. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary zbier­ane do puszki w przyszłą niedzielę przez­naczamy na Fun­dusz Wschodni.

W tym tygod­niu: 11 lutego – wspom­nie­nie Matki Bożej z Lour­des – Świa­towy Dzień Chorego. Nasza mod­l­itwa niech towarzyszy tym, którzy zma­gają się z cier­pi­e­niem i chorobą, chorym i ich bliskim, 14 lutego – święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.

W przyszłą niedzielę, 16 lutego, na Mszę św. o godz. 9.00 serdecznie zapraszam dzieci przy­go­towu­jące się do I Komu­nii św wraz z Rodzi­cami. Po Mszy św. spotkanie infor­ma­cyjne. Bardzo proszę o obec­ność.

Ofi­ary składane przez wiernych na tacę w dzisiejszą niedzielę przez­naczamy na ogrze­wanie naszego koś­cioła.

Pro­jekt ter­mo­mod­ern­iza­cji. Aktu­al­nie oczeku­jemy na opinię tech­niczna z NFOŚiGW w Warsza­wie. Przy­go­towu­jąc się do remontu rozpoczęliśmy następu­jące prace:

a. gro­madz­imy piach, który będzie wyko­rzys­tany przy izo­lacji i odwod­nie­niu fun­da­men­tów. Serdecznie dziękuję Państwu Ser­afi­nom z Woli Gardzienick­iej i Panom, którzy pomogli przy trans­porcie piachu: Pawłowi Gorzelowi, Arkowi Goralowi, Józe­fowi Cyra­nowskiemu, Grze­gor­zowi Poł­ciowi, Leszkowi Chłop­kowi, Artur­owi Sko­rkowi, Stanisła­wowi Gny­powi, Andrze­jowi Suszkowi, Markowi Sza­łkowi i Dar­ius­zowi For­nalowi.

b. prowadz­imy pomi­ary ścian zewnętrznych, aby określić ich dynamikę i pod­jąć decyzję czy będzie konieczne wzmac­ni­anie filarów zewnętrznych. Dziękuję za pomoc Panom: Medar­d­owi Miazdze i Bog­danowi Lipie.

c. przy­go­towu­jemy się do wymi­any insta­lacji elek­trycznej w koś­ciele. Dziękuję za pomoc Panom: Markowi Kowal­czykowi i Medar­d­owi Miazdze. Prace rozpoczniemy po Wielka­nocy. Do tych prac będziemy potrze­bowali osobę, która pomoże przy rozkuwa­niu i potem tynkowa­niu ubytków w ścianach po wymi­anie insta­lacji.

d. przy­go­towu­jemy się do wymi­any krzyża misyjnego i zagospo­darowa­nia terenu wokół niego. Dziękuję za pomoc Panu Bog­danowi Lipie. Jeżeli jest chętny, który mógłby nam ofi­arować dęba na ten cel to bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii. Serdecznie dziękuję Ofi­ar­o­daw­czyni z Gardzienic, która przekazała na ten cel 1000 zł.

e. przy­go­towu­jemy się do wymi­any nagłośnienia w koś­ciele. W tym tygod­niu będą w Parafii przed­staw­iciele firmy RDUCH, którzy wykon­ają konieczne pomi­ary i przed­stawią symu­lację kosztów. Jeżleli będą to koszty, które przekraczają tegoroczny budżet, to przys­tąpimy do wymi­any nagłośnienia w przyszłym roku.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Krystynie Flor, Ewie Klusek, Jolan­cie Dry­gale, Stanisła­wowi Kasprza­kowi, Tere­sie Agnieszczak, Marii i Alek­sandrowi Poł­ciom, Agnieszce, Kamili i Zuzan­nie Poł­ciom.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Dar­iusza Pasier­bika. Wczo­raj odeszła do Pana śp. Kaz­imiera Sko­rek. Na prośbę rodziny infor­muję że pogrzeb odbędzie się we wtorek 11 lutego o godz. 13.00. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych Zmarłych w ufnej mod­l­itwie.