XXVIII Niedziela Zwykła 13 października 2019 r.

Przeży­wamy 28. Niedzielę Zwykłą i XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstań­cie, chodźmy.“

Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego przy­pom­ina nam, że Bóg nieustan­nie powołuje nas, abyśmy byli jego gor­li­wymi świad­kami w otacza­ją­cym nas świecie i przemieniali oblicze tej ziemi. Ofi­ary zbier­ane do puszki przekazu­jemy na Fun­dusz Papieski „Dzieło Nowego Tysią­cle­cia“.

W tym tygod­niu: 16 października – wspom­nie­nie św. Jad­wigi Śląskiej. 41. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. 18 października – święto św. Łukasza, który pozostawił nam III Ewan­gelię i Dzieje Apos­tol­skie. Jest patronem pra­cown­ików Służby Zdrowia. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w Koś­ciele Tydzień Misyjny. Pole­camy mod­l­it­wom wiernych mis­jonarki i mis­jonarzy, którzy real­izują wezwanie Pana Jezusa „Idź­cie na cały świat i głoś­cie Ewan­gelię“. Ofi­ary zbier­ane na tacę w przyszłą niedzielę przez­naczamy na cele misyjne.

Trwamy na mod­l­itwie różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją, zgod­nie z intencją Ojca Świętego, w intencji mis­jonarek i mis­jonarzy. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci konkurs różań­cowy z nagro­dami.

Zbliża się Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych i Dzień Zaduszny. W tych dni­ach będziemy z mod­l­itwą spieszyć na groby naszych blis­kich. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o:

– uporząd­kowa­niu grobów na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym.

– na bocznych ołtarzach i na sto­liku z prasą religi­jną są już wyłożone kartki wypominkowe. Wyp­isu­jemy na nich imiona i nazwiska naszych Zmarłych, których pole­camy mod­l­itwie Koś­cioła. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w Dzień Zaduszny i we wszys­tkie niedziele aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Mod­l­itwę różań­cową będziemy rozpoczy­nali odpowied­nio o godz. 8.20 i 10.20. Na kartkach bardzo proszę o wpisanie odpowied­niej godziny. Msza św. za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych w Dzień Zaduszny o godz. 11.00 i w Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia o godz. 9.00.

Nasza Parafia złożyła wniosek do NFOŚiGW w Warsza­wie o dofi­nan­sowanie do ter­mo­mod­ern­iza­cji budynku koś­cioła. Oczeku­jemy na roz­pa­trze­nie wniosku. Koszt przy­go­towa­nia tych doku­men­tów to kwota około 25 000 zł. Pon­adto Parafia ma do zapłace­nia koszt przy­go­towa­nia i obsługi wniosku do NFOŚiGW. To kwota około 5 000 zł. Są to koszty kwal­i­fikowane i będą zwró­cone Parafii po przyję­ciu wniosku i pod­pisa­niu umowy z Fun­duszem. Na dzień dzisiejszy Parafia nie dys­ponuje taką kwotą. W Banku Spółdziel­czym w Rybczewicach złożyłem wyma­gane doku­menty potrzebne do zaciąg­nię­cia kredytu. Będziemy chcieli go spłacić w cza­sie kole­jnej zbiórki kwartal­nej i wiz­yty dusz­paster­skiej. Jeżeli pośród naszych Parafian są osoby, które mogą nam pomóc poprzez ofi­ary indy­wid­u­alne to będziemy bardzo wdz­ięczni za zrozu­mie­nie i dar serca.

W sobotę 19 października o godz. 15.00 – zbiórka dla kandy­datów na min­is­tran­tów.

Ofi­ary zbier­ane na tacę w każdą 2 niedzielę miesiąca, przez­naczymy na ogrze­wanie koś­cioła.