XXI Niedziela Zwykła 25 sierp­nia 2019 r.

Przeży­wamy 21. Niedzielę Zwykłą.

Ofi­ary złożone do puszki przy wyjś­ciu z koś­cioła w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy do dys­pozy­cji Car­i­tas naszej Archi­diecezji. Ofi­ary zebrane do puszki w przyszłą niedzielę przekazu­jemy na Fun­dusz Wspiera­nia Nauki Chrześ­ci­jańskiej.

W tym tygod­niu: 26 sierp­nia – święto Matki Bożej Częs­to­chowskiej. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00; 27 sierp­nia – wspom­nie­nie św. Moniki, 28 sierp­nia – wspom­nie­nie św. Augustyna, 29 sierp­nia – Męczeństwo św. Jana Chrz­ci­ciela. Przyszła niedziela jest pier­wszą niedzielą miesiąca – po każdej Mszy św. Ado­racja Eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 9.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

1 wrześ­nia w najbliższą niedzielę będzie zmieniony porządek Mszy świę­tych. Będą one spra­wowane o godz. 7.30 i 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 17.00 rozpoczniemy Różaniec Wypominkowy za Zmarłych spoczy­wa­ją­cych na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym. Na sto­liku z prasą są dostępne kartki na których możemy wyp­isać imiona naszych Zmarłych. Msza św. w ich intencji na cmen­tarzu o godz. 17.30. Jeśli pogoda nie poz­woli, Różaniec i Msza św. będą cele­browane w koś­ciele. Przed uroczys­toś­cią odpus­tową zad­ba­jmy o wygląd grobów na cmen­tarzu parafi­al­nym.

Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada 8 wrześ­nia. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Parafi­alne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będą mieszkańcy Stryjno Drugie. Ufam, że poszczególne wioski naszej Parafii przy­go­towują wieńce dożynkowe.

W dni­ach 28 czer­wca — 4 lipca 2020 r. nasza Parafia orga­nizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży w Aus­trii, w miejs­cowości Sankt Johann im Pon­gau. Ilość miejsc bardzo ogranic­zona. Ofertę kieru­jemy w pier­wszym rzędzie do min­is­tran­tów, lek­torów, dzieci i młodzieży oazowej, kandy­datów do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Pro­gram na sto­liku z prasa. Bliższe infor­ma­cje i zapisy w kance­larii parafi­al­nej.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Bar­barze Kowal­czyk, Bar­barze Król, Ninie i Elż­biecie Jaromiń.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Walde­mara Wlizło. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.