XII Niedziela Zwykła 23 czer­wca 2019 r.

Przeży­wamy dzisiaj 12. Niedzielę Zwykłą.

W tym tygod­niu:

24 czer­wca (poniedzi­ałek) – Uroczys­tość Nar­o­dzenia św. Jana Chrz­ci­ciela.

27 czer­wca (czwartek) — zakończe­nie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00.

W cza­sie Eucharys­tii podz­ięku­jemy Panu Bogu za wszys­tkie dary i łaski, które od Niego otrzy­mal­iśmy w kończą­cym się roku szkol­nym i kat­e­chety­cznym. Po zakońc­zonej liturgii obrzęd poświęce­nia wianków sporząd­zonych z pier­wszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one sym­bolem ludzkiej pracy, a jed­nocześnie utożsami­ają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Pod­czas święce­nia ziół wznos­zone są mod­l­itwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Po tej Mszy św. wyruszy pro­cesja eucharysty­czna do czterech ołtarzy wokół koś­cioła. O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Koś­cioła Domowego, dzieci, które sypią kwiaty, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów. Po zakońc­zonej pro­cesji przewidziane są nagrody dla dzieci, które brały udział w pro­ces­jach eucharysty­cznych.

28 czer­wca (piątek) – Uroczys­tość Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. W tym dni nie obow­iązuje wstrzemięźli­wość od pokar­mów mięs­nych.

29 czer­wca (sob­ota) – uroczys­tość św. Apos­tołów Pio­tra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Ofi­ary zbier­ane na tacę przekazu­jemy do dys­pozy­cji Stol­icy Apos­tol­skiej.

1 lipca (poniedzi­ałek) wyjazd integracyjno-​formacyjny dla dzieci i młodzieży z naszej Parafii. W pro­gramie zwiedzanie klasz­toru pra­wosławnego w Jabłecznej, Msza św. w Sank­tu­ar­ium w Kod­niu, zwiedzanie Cen­trum Misyjnego Ojców Białych Mis­jonarzy Afryki w Lublinie. Bliższe infor­ma­cje w zakrys­tii.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej bardzo serdecznie dziękuję rodz­i­com dzieci, które przeży­wały rocznicę I Komu­nii świętej za pomoc w przy­go­towa­niu uroczys­tości, za sprzą­tanie i deko­rację koś­cioła.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Reginie Masicz, Annie Sko­rek, Iwonie Kocz­marze, Mar­cie Gnyp i Rena­cie Trale.