XXXI Niedziela Zwykła 4 listopada 2018 r.

Przeży­wamy 31. Niedzielę Zwykłą. Przed świą­tynią zbier­amy ofi­ary do puszki na Fun­dację „Pomoc Koś­ciołowi w Potrzebie“.

Fun­dacja niesie pomoc dla uchodźców i prześlad­owanych chrześ­ci­jan zapew­ni­a­jąc pomoc mate­ri­alną i dusz­paster­ską. Z powodu wojen, prześlad­owań na tle religi­jnym lub poli­ty­cznym oraz klęsk żywiołowych mil­iony ludzi na świecie prowadzą życie uciekinierów. Cier­pi­enia tych ludzi są niewyobrażalne. Taki los spo­tyka często katolickie rodziny w Pak­istanie, gdzie każdego miesiąca z powodu wiary ginie ponad 300 osób. Fun­dacja finan­suje również budowę koś­ciołów i kaplic. Pomaga odbu­dowywać koś­cioły i kaplice zniszc­zone przez katak­l­izmy, wojny lub nien­aw­iść.

W tym tygod­niu: 10 listopada – wspom­nie­nie św. Leona Wielkiego, papieża.

11 listopada przy­pada 100. rocznica odzyska­nia przez Pol­skę niepodległości. Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. W cza­sie Eucharys­tii o godz. 11.00 będziemy mod­lić się w intencji naszej Ojczyzny. Po połud­niu, o godz. 15.00 w ZSO w Rybczewicach rozpocznie się uroczysta wiec­zor­nica, na którą Pan Dyrek­tor i Grono Ped­a­gog­iczne bardzo serdecznie zapraszają mieszkańców naszej Gminy.

Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w niedziele listopada aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00.

W piątek o godz. 18.00 spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach. Zapraszamy na to spotkanie także dzieci i młodzież, którzy do tej pory nie uczest­niczyli w tej formie ewan­ge­liza­cji.

Nasz świą­ty­nia w okre­sie zimowym jest ogrze­wana. W najbliższą niedzielę ofi­ary składane przez wiernych na tacę przez­naczamy na ogrze­wanie koś­cioła.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Anecie Sarzyńskiej, Tere­sie Chłopek, Mon­ice Dzi­achan i Angelice Plu­cie. Dziękuję także Pani Annie Kraw­czyk i Pani Ninie Jaromiń za świąteczną deko­rację koś­cioła. Dziękuję także wszys­tkim, którzy zaan­gażowali swój czas, żeby posprzą­tać plac wokół koś­cioła i przy­s­troić ołtarze pro­cesyjne na min­ione święta.

Zbiórka dla kandy­datów na min­is­tran­tów za 2 tygod­nie (17 listopada) o godz. 15.00. 18 listopada na Mszy św. o godz. 11.00 uroczys­tość poświęce­nia komży dla kandy­datów i początek ich posługi przy ołtarzu.