XXVI Niedziela Zwykła 30 wrześ­nia 2018 r.

Przeży­wamy 26. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary złożone na tacę przekazu­jemy na Met­ro­pol­i­talne Sem­i­nar­ium Duchowne w Lublinie. W imie­niu pro­fe­sorów i kleryków serdecznie dziękuję wszys­tkim ofiarodawcom.

W tym tygod­niu wspom­i­namy w liturgii Koś­cioła: 2 października – świę­tych Aniołów Stróżów, 4 października – św. Fran­ciszka z Asyżu, 5 października – św. Faustynę Kowal­ską. 5 października – I piątek miesiąca. Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia w godz. 15.4516.30. O godz. 17.00 – Eucharys­tia. 6 października – I sob­ota miesiąca. Msza św. o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

Od jutra – 1 października – wiec­zorne Msze św. są spra­wowane o godz. 17.00.

Jutro rozpoczy­namy miesiąc mod­l­itwy różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją, zgod­nie z intencją Ojca Świętego, w intencji Koś­cioła. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci przewidu­jemy konkurs różań­cowy z nagro­dami.

Na prośbę zain­tere­sowanych infor­muję, że Uroczys­tość I Komu­nii Świętej będzie w naszej Parafii 9 czer­wca 2019 roku. Do końca wrześ­nia, bardzo proszę, o zgłaszanie dzieci, które decy­dują się na przeży­cie tego wielkiego wydarzenia w naszej Parafii.

W dni­ach 27 kwiet­nia – 4 maja 2019 r. nasza Parafia orga­nizuje wyjazd formacyjno-​integracyjny na Lazurowe Wybrzeże. Trwają zapisy. Pro­gram wyjazdu na stronie inter­ne­towej Parafii.

W dni­ach 1213 października Parafia orga­nizuje piel­grzymkę do sank­tu­ar­iów maryjnych w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce oraz do Sank­tu­ar­ium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoli­borzu w Warsza­wie. Infor­ma­cje na sto­liku z prasą. W zakrys­tii przyj­mu­jemy zapisy na udział w piel­grzymce. Uczest­ników bardzo proszę o dokony­wanie wpłaty w wysokości 240 zł. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 – krótkie spotkanie infor­ma­cyjne dla uczest­ników piel­grzymki.

W przyszłą sobotę, 6 października, na godz. 16.00 – bardzo serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona min­is­tran­tów w naszej Parafii. Spotkanie, będzie jed­nym z kilku, które przy­go­tują do pełnienia służby przy ołtarzu.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Państwu: Agnieszce, Bar­barze, Emilowi i Woj­ciechowi Kasicza­kom, Stanisławie i Markowi Sza­łkom.