Pożeg­nanie Księdza Proboszcza

Niedziela — 10 lipca 2016 r. stała się dla parafii Wyg­nanow­ice wielkim świętem, niestety smut­nym. Parafi­anie tłum­nie przy­byli do świą­tyni na uroczystą sumę, aby swoją obec­noś­cią podz­iękować odchodzącemu do innej parafii Księdzu Pro­boszc­zowi Zbig­niewowi Borowskiemu, który przez 16 lat posługi­wał w naszym kościele.
Wyrazem uzna­nia dla pracy Księdza Pro­boszcza była przede wszys­tkim bardzo liczna obec­ność wiernych, którzy chcieli wyrazić swoją wdz­ięczność i wyrazy odd­a­nia kapłanowi, który posługi­wał tak długo.

Po sumie nad­szedł czas pożeg­na­nia – nawet najt­wardsi mieli łzy w oczach. Pojaw­iły się liczne del­e­gacje, wśród nich chór, który przy­go­tował także życzenia z akcen­tem muzy­cznym, przed­staw­iciele Rady Dusz­paster­skiej, Koła Żywego Różańca, Domowy Koś­ciół, a także przed­staw­iciele poszczegól­nych miejs­cowości, którzy chcieli podz­iękować za niezwykłą posługę dusz­paster­ską. Po zakońc­zonej Mszy Św. przed koś­ciołem parafi­al­nym zagrała i pożeg­nała odchodzącego Księdza przykoś­cielna orkies­tra dęta. Nie zabrakło także parafian, którzy w mil­cze­niu pod­chodzili do Księdza Pro­boszcza, ponieważ wzrusze­nie nie pozwalało mówić. Wszyscy chcieli podz­iękować Księdzu za jego obec­ność. Wśród wielu słów i gestów, padły na koniec życzenia jak najlep­szej dal­szej drogi kapłańskiej, życzenia opieki Maryi, której zawsze Ksiądz Zbig­niew pole­cał naszą parafię, a także wszelkiego bło­gosław­ieństwa przez wstaw­i­en­nictwo św. Antoniego.

„… byłeś zawsze bratem dla nas – zwykłych ludzi,
i nikt w Tobie pychy nigdy nie obudził.
Skrom­ność, ludzkość, uśmiech, zawsze z Tobą były
i może niek­tórych nawet zaskoczyły.
Ceniłeś nas wszys­t­kich – starszych, młodzież, dzieci,
a więc niech Ci życie miło dalej leci.
Za te wszys­tkie dobra chcemy Ci dziękować,
najlep­sze życzenia do Ciebie skierować.
Niech Ci więc Pro­boszczu zawsze słońce świeci
niechaj czas radośnie leci.
Niech ode­jdą smutki, złości,
a nade­jdzie czas radości.
W każdej chwili zawsze, wszędzie,
niech Ci los łaskawy będzie.
A dobry Bóg niech Cię obdarzy,
zdrowiem, szczęś­ciem oraz wszys­tkim o czym marzysz.”

Szczęść Boże, Parafianie