XXIII Niedziela Zwykła 8 wrześ­nia 2024 r.

Przeży­wamy 23. Niedzielę Zwykłą. W tym tygod­niu: 14 wrześ­nia – święto Pod­wyższenia Krzyża Świętego.

W przyszłą niedzielę w cza­sie Mszy św. o godz. 11.00 obrzęd poświęce­nia ple­caków i przy­borów szkol­nych dla uczniów klas I.

W zakrys­tii, do końca wrześ­nia, prowadz­imy zapisy dzieci, które pragną przys­tąpić do I Komu­nii świętej w naszej wspól­no­cie. Zgod­nie z zalece­ni­ami Kon­fer­encji Episkopatu Pol­ski i Księdza Arcy­biskupa właś­ci­wym i nat­u­ral­nym miejscem przys­tąpi­enia dziecka do I Komu­nii Świętej jest parafia zamieszka­nia. I Komu­nia św — 8 czer­wca 2025 r.

We wrześniu/​październiku chci­ałbym zor­ga­ni­zować kurs dla kandy­datów na min­is­tran­tów. Serdecznie zapraszamy chłopców do włączenia się w Litur­giczną Służbę Ołtarza. Kurs będzie odby­wał się w soboty przed połud­niem (ok. 30 min.). Zapisy kandy­datów w zakrys­tii lub tele­fon­icznie.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Gospo­dar­zom tegorocznych dożynek. W tym tygod­niu o tę posługę bardzo proszę Państwa: Ewę i Medarda Miazgów, Syl­wię i Bartłomieja Sko­rków, Jacka Wój­cika i Mar­i­olę Tymicką.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, rzepakowy, lipowy i gryczany. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.