II Niedziela Wielka­nocy 16 kwiet­nia 2023 r.

Przeży­wamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocy

Dzisiejsza niedziela, z woli samego Pana Jezusa wyrażonej w objaw­ieni­ach, jakie miała św. S. Faustyna, przeży­wana jest jako Święto Bożego Miłosierdzia. Zostało ono ustanowione dla całego Koś­cioła przez św. Jana Pawła II i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po zakończe­niu cel­e­bracji litur­gicznej w mod­l­itwie Koronką będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla Koś­cioła, naszej Ojczyzny, wspól­noty parafi­al­nej i naszych rodzin. Dzisiaj przy­pada patronalne święto Car­i­tas. Ofi­ary zbier­ane do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na dzi­ałal­ność Car­i­tas.

W przyszła niedzielę o godz. 11.00 Msza św. z udzi­ałem młodzieży przy­go­towu­jącej się do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. krótkie spotkanie for­ma­cyjne.

Na potrzeby remontu naszej świą­tyni wpłynęły następu­jące ofi­ary indy­wid­u­alne: 500 zł – p. Paweł Dzierżak (Wola Gardzienicka), 500 zł – p. Anna Rusz­niak (Lublin), 300 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Stryjno Kolo­nia), 1000 zł – Ofi­ar­o­dawcy (Gardzienice). Serdecznie dzięku­jemy za pomoc dla Parafii.

W tym tygod­niu:

• kon­tynu­u­jemy szpachlowanie i mal­owanie stropu

• dokończymy mon­taż nagrzewnicy gazowej

• rozpocznie się tynkowanie ścian zewnętrznych koś­cioła od strony połud­niowej i wschod­niej

• ofer­u­jemy do sprzedaży piec na olej opałowy (zain­tere­sowanych proszę o kon­takt tel. 501 046 484)

Spotkanie Rady Dusz­paster­skiej we czwartek o godz. 18.30. Bardzo proszę Państwa Rad­nych o obec­ność. Spotkanie będzie miało miejsce w koś­ciele.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Marze­nie Ptaszyńskiej, Mał­gorza­cie Pod­bil­skiej, Ire­nie Mły­narskiej, i Mirosławie Ptaszyńskiej. Panie złożyły ofi­arę na remont koś­cioła w wysokości – 100 zł. Serdecznie dzięku­jemy. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30. Państwa: Teresę Kasprzak, Jolantę Bed­nar­czyk, Mał­gorzatę, Katarzynę i Julię Adamek.