XXIX Niedziela Zwykła 16 października 2022 r.

Przeży­wamy 29. Niedzielę Zwykłą.

Dzisiaj przy­pada 44. rocznica wyboru Kard. Karola Woj­tyły na Stolicę Piotrową. Przeży­wamy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy.“ Ofi­ary zbier­ane do puszki przekażemy na Fun­dusz Papieski „Dzieło Nowego Tysią­cle­cia“.

Trwamy na mod­l­itwie różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją w intencji pokoju na świecie. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci konkurs różań­cowy z nagro­dami.

Zbliża się Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych i Dzień Zaduszny. W tych dni­ach będziemy z mod­l­itwą spieszyć na groby naszych blis­kich. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o:

– uporząd­kowa­niu grobów na naszym cmen­tarzu parafi­al­nym. Śmieci proszę seg­re­gować i wyrzu­cać w oznac­zone miejsca.

– uporząd­kowanie placu wokół koś­cioła — zgra­bi­e­nie liści,

– na bocznych ołtarzach i na sto­liku z prasą religi­jną są już wyłożone kartki wypominkowe. Wyp­isu­jemy na nich imiona i nazwiska naszych Zmarłych, których pole­camy mod­l­itwie Koś­cioła. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w Dzień Zaduszny i we wszys­tkie niedziele aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Mod­l­itwę różań­cową będziemy rozpoczy­nali odpowied­nio o godz. 8.20 i 10.20. Na kartkach bardzo proszę o wpisanie odpowied­niej godziny. Msza św. za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych w Dzień Zaduszny o godz. 11.00 i w Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia o godz. 9.00.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i lipowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii. W zakrys­tii są także do naby­cia Kalen­darze Maryjne na rok 2023 w cenie 9 zł.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Państwu: Stanisławie, Natalii, Markowi i Pawłowi Sza­łkom. W sobotę na godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia koś­cioła Państwa: Jolantę Pezdę, Alfrede Rudz­ińską, Marzenę Kamolę, Pawła Czubę, Kaz­imierę i Bog­dana Olechów. Osoby, które nie zadeklarowały gotowości do sprzą­ta­nia koś­cioła proszę o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty

• śp. Walde­mara Kasperka

9 listopada 2022 r. godz. 16.00 Msza św. w 30 dz. po śm.

• śp. Ryszarda Olecha

9 listopada 2022 r. godz. 16.30 Msza św. w 30 dz. po śm.

7 grud­nia 2022 r. godz. 16.00 (PP Mar­lena i Nor­bert Zają­cowie)

9 sty­cz­nia 2023 r. godz. 16.30 (koledzy i zna­jomi z Gardzienic)

8 lutego 2023 r. godz. 17.00 (Rodz­ina Państwa Zająców)