XXVII Niedziela Zwykła 2 października 2022 r.

Przeży­wamy 27. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary składane przez wiernych w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy na potrzeby Sem­i­nar­ium Duchownego w Lublinie.

W tym tygod­niu: we wtorek – wspom­nie­nie św. Fran­ciszka z Asyżu, w środę wspom­nie­nie św. Faustyny Kowal­skiej, w piątek – wspom­nie­nie NMP Różań­cowej. I piątek miesiąca – godz. 16.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia, godz. 17.00 – Eucharys­tia. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do pod­ję­cia duchowego dzieła Dziewię­ciu Pier­wszych Piątków Miesiąca.

Trwamy na mod­l­itwie różań­cowej. Ofi­aru­jemy ją w intencji pokoju na świecie. W dni powszed­nie nabożeństwo różań­cowe o godz. 16.30. W niedziele o godz. 10.30. Dla dzieci trwa konkurs różań­cowy z nagro­dami.

Spotka­nia oazowe dla dzieci i młodzieży będą się odby­wały już w październiku. Czekamy na plany zajęć ani­ma­torów.

W dni­ach 1415 października nasza Parafia orga­nizuje piel­grzymkę do Toru­nia i Liche­nia. Osoby, które zapisały się na piel­grzymkę mogą dokony­wać wpłaty II raty w wysokości 190 zł. Za tydzień w niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie infor­ma­cyjne dla uczest­ników tej piel­grzymki.

Pasieka Mille­fiori, mająca swoją siedz­ibę przy naszej parafii, ofer­uje miody nek­tarowe: wielok­wia­towy, akacjowy i lipowy w cenie 45 zł. 15 zł z każdego sprzedanego słoika przez­naczamy na remont naszej świą­tyni, pozostałą kwotę na bieżące wydatki związane z utrzy­maniem pasieki. Sprzedaż miodu w zakrys­tii.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Państwu: Bar­barze, Woj­ciechowi, Agnieszce Kasicza­kom, Jolan­cie, Leszkowi, Prze­mysła­wowi Łyku­som. W sobotę na godz. 8.30 zapraszam do sprzą­ta­nia koś­cioła Państwa: Bożenę i Tadeusza Kosier­bów, Renatę Wój­cik i Zuzanne Olech. Osoby, które nie zadeklarowały gotowości do sprzą­ta­nia koś­cioła proszę o sol­i­darną pomoc w zakupie kwiatów.

Pośród złocą­cych się liści na drzewach zbliża się jesień i zima – okres grzew­czy – w naszym koś­ciele. Ofi­ary zbier­ane na tacę w każdą 2 niedzielę miesiąca, przez­naczymy na ogrze­wanie koś­cioła. W ostat­nim tygod­niu Parafia zakupiła 1200 l oleju grzew­czego. Zapła­cil­iśmy 8040 zł.