Niedziela Zmartwych­w­sta­nia Pańskiego 18 kwiet­nia 2022 r.

Dzisiaj przeży­wamy Poniedzi­ałek Wielka­nocny. Jest to także dzień naszej mod­l­itwy i mate­ri­al­nej troski o Katolicki Uni­w­er­sytet Lubelski.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za pomoc w przy­go­towa­niu god­nego przeży­cia Świąt Wielka­noc­nych: Państwu Annie i Tomas­zowi Kraw­czykom, Elż­biecie Jaromiń, Ninie Jaromiń, za pomoc przy deko­racji ciem­nicy, Bożego Grobu i ołtarza. Druh­nom i druhom OSP z Gardzienic, Wyg­nanowic i Stryjny za pełnioną służbę przy Gro­bie Pańskim i pomoc w orga­ni­za­cji pro­cesji rezurek­cyjnej, min­is­tran­tom i lek­torom za przy­go­towanie liturgii, Radzie Dusz­paster­skiej, Domowemu Koś­ciołowi za udział w liturgii i okazaną pomoc w głębokim jej przeży­ciu. Dziękuję rodzinie Państwa Miazgów za ofi­arowanie Paschału. Dziękuje osobom, które zad­bały o porządek wokół koś­cioła parafi­al­nego i na cmen­tarzu. Dziękuję Pani Magdzie Kuśmier­czyk za ser­wis fotograficzny na stronę inter­ne­towa Parafii.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. z udzi­ałem młodzieży przy­go­towu­jącej się do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. krótkie spotkanie infor­ma­cyjne.

Przyszła II Niedziela Wielka­nocna, z woli samego Pana Jezusa, wyrażonej w objaw­ieni­ach, jakie miała św. S. Faustyna, przeży­wana jest jako Święto Bożego Miłosierdzia. Zostało ono ustanowione dla całego Koś­cioła przez św. Jana Pawła II i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po zakończe­niu cel­e­bracji litur­gicznej w mod­l­itwie Koronką będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla Koś­cioła, naszej Ojczyzny, wspól­noty parafi­al­nej i naszych rodzin. W przyszłą niedzielę przy­pada patronalne święto Car­i­tas. Ofi­ary zbier­ane do puszki przed świą­tynią przez­naczamy na dzi­ałal­ność Car­i­tas.

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie składali ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu. Zebral­iśmy 1810 zł. 1760 zł kosz­towały kwiaty i mate­ri­ały deko­ra­cyjne. W poprzed­nią niedzielę wierni złożyli 1790 zł na ogrze­wanie koś­cioła. Serdecznie dzięku­jemy. Na potrzeby Parafii wpłynęły następu­jące ofi­ary indy­wid­u­alne: 300 zł – Ofi­ar­o­dawca (Żegotów), 100 zł – Ofi­ar­o­daw­czyni (Gardzienice).

W dni­ach 30 kwiet­nia – 7 maja br. Parafia orga­nizuje wyjazd inte­gra­cyjny do Włoch (Toska­nia i Dolomity). Mamy jeszcze 2 wolne miejsca. Pro­gram wyjazdu na stronie inter­ne­towej Parafii. Bliższe infor­ma­cje i zapisy w zakrys­tii.

W min­ionym tygod­niu zakończyliśmy kole­jny etap prac przy aranżacji terenu wokół krzyża misyjnego. Pozostaje mon­taż krzyża i nasadzenia kwiatów i krzewów. Z całego serca dziękuję naszym Parafi­anom, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i pospieszyli z pomocą przy porząd­kowa­niu terenu wokół koś­cioła. Szczególne słowa wdz­ięczności kieruję do Państwa: Marii Augusty­niak, Stanisława Gnypa, Grze­gorza Gnypa, Przemka Kuśmier­czyka, Marka Waca i Artura Sko­rka.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Państwu: Ewie Klusek, Krystynie Flor, Iwonie, Piotrowi i Jad­widze Jaworskim. O tę pomoc proszę w najbliższą śsobotę o godz. 8.30. Państwa: Alinę i Monikę Gnyp, Annę i Bolesława Potem­b­s­kich, Marka Kasperka.