I Niedziela Adwentu 28 listopada 2021 r.

Przeży­wamy 1. Niedzielę Adwentu. Adwent zachęca nas do oczeki­wa­nia z wiarą i nadzieją na przeży­cie pamiątki nar­o­dzenia Chrys­tusa i na Jego powtórne przyjś­cie przy końcu czasów.

Rozpoczy­namy nowy rok litur­giczny w Koś­ciele. Będziemy go przeży­wali pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrys­tusa“. Ofi­ary składane przez wiernych na tacę przekazu­jemy na Sem­i­nar­ium Duchowne w Lublinie. Ofi­ary składane do puszki we wszys­tkie niedziele Adwentu przez­naczamy na CAR­I­TAS na „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – 16.00 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia, 17.00 – Eucharys­tia. Zapraszam szczegól­nie dzieci, które pod­jęły dzieło I piątków miesiąca i ludzi młodych przy­go­towu­ją­cych się do Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. I sob­ota miesiąca – o godz. 18.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę – Ado­racja Eucharysty­czna. Po Mszy św. o godz. 11.00 – zmi­ana tajem­nic różań­cowych.

W przyszłą niedzielę, 5 grud­nia, o godz. 11.00 Msza św. z udzi­ałem młodzieży przy­go­towu­jącej się do przyję­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. spotkanie for­ma­cyjne dla młodzieży i rodz­iców. O godz. 12.30 – spotkanie infor­ma­cyjne dla uczest­ników wyjazdu do Aus­trii w czer­wcu 2022 r. Zapraszam młodzież i rodz­iców.

Na Mszy św. o godz. 7.30 zostały pobło­gosław­ione opłatki na nasze stoły wig­ili­jne. Opłatki zostaną dostar­c­zone do naszych rodzin przez Panie i Panów Rad­nych z zachowaniem reżimu san­i­tarnego. Rodzi­nom pozosta­ją­cym w izo­lacji i kwaran­tan­nie Państwo Radni pozostawią opłatek bez kon­taktu z domown­ikami. Ofi­ary składane przez wiernych przekazu­jemy na prace remon­towe naszej świą­tyni. Tak jak ustalil­iśmy z Radą Dusz­paster­ską, jest to kwartalna zbiórka ofiar w wysokości 30 zł. Do każdej rodziny Radni dostar­czą po jed­nym kom­ple­cie opłatków. Jeżeli ktoś z Państwa potrze­buje więk­szą ilość opłatków to bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii. Panie i Panów Rad­nych bardzo proszę o odbieranie opłatków.

Z powodu kwaran­tanny spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży zostało przełożone na 3 grud­nia. Na godz­inę 18.00 – zapraszamy dzieci, na godz­inę 18.45 – młodzież. Serdecznie zapraszamy tych, którzy do tej pory już przeży­wali taką for­ma­cję i wszys­t­kich tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy dusz­paster­skiej. Spotka­nia odby­wają się w świ­etl­icy w Gardzieni­cach.

Pragnę z całego serca podz­iękować wszys­tkim Parafi­anom, którzy w tym trud­nym dla wszys­t­kich cza­sie epi­demii otwier­ają swoje serca, aby wspomóc naszą wspól­notę parafi­alną. Czynią to poprzez mod­l­itwę, gesty miłości bliźniego i pomoc mate­ri­alną. Osoby, które kieru­jąc się odpowiedzial­noś­cią za funkcjonowanie naszej wspól­noty, chci­ałyby ją wesprzeć mate­ri­al­nie, mogą to uczynić:

– pozostaw­ia­jąc dobrowolną ofi­arę w skar­bonie w koś­ciele

– wpła­ca­jąc dobrowolną ofi­arę na rachunek Parafii w BS w Rybczewicach

06 8689 0007 1003 0192 2000 0010 (z zaz­nacze­niem: na cele kultu religi­jnego).

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką: „Niedzielę“, „Goś­cia Niedziel­nego“ i do którego został dołąc­zony kalen­darz na rok 2022. W zakrys­tii można nabyć świece CAR­I­TAS na nasze stoły wig­ili­jne. Na sto­liku z prasą są dostępne torby chary­taty­wne rozprowadzane przez Car­i­tas. Osoby, które pragną uczynić gest miłości bliźniego i pomóc najbardziej potrze­bu­ją­cym mogą je zabrać do domu, wypełnić pro­duk­tami spoży­w­czymi lub środ­kami czys­tości i dostar­czyć do koś­cioła przed ostat­nią niedzielą Adwentu. Będziemy chcieli dostar­czyć te pro­dukty potrze­bu­ją­cym w naszej wspól­no­cie przed świę­tami.

Jest już kalen­darz litur­giczny na przyszły rok. Osoby, które pragną zarez­er­wować ter­min Mszy św. pros­zone są o kon­takt w zakrys­tii.

Bardzo serdecznie dziękuję Pan­iom Annie Kraw­czyk i Ninie Jaromiń za przy­go­towanie deko­racji adwen­towej.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni Państwu: Wik­torii i Izabeli Bielak, Mał­gorza­cie Maczepie i Halinie Kasprzak. O tę posługę w najbliższą sobotę o godz. 8.30 proszę Państwa: Hen­rykę Nucię, Karola, Annę i Mirosława Porochów.

Wczo­raj został zde­mon­towany stary krzyż misyjny. Serdecznie dziękuję za pomoc naszym parafi­anom. W tym tygod­niu kon­tynu­u­jemy prace przy­go­towu­jące teren pod nowy krzyż misyjny. W tym tygod­niu mon­tu­jemy także insta­lację fotowoltaiczną.