XIX Niedziela Zwykła 8 sierp­nia 2021 r.

Przeży­wamy 19. Niedzielę Zwykłą.

W niedzielę, 15 sierp­nia, przeży­wamy litur­giczną Uroczys­tość Wniebowz­ię­cia NMP. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Po każdej Mszy św. obrzęd bło­gosław­ieństwa kwiatów, ziół, zbóż i owoców. W tym dniu przeży­wamy też 101. rocznicę Bitwy Warsza­wskiej. Jest to święto Wojska Pol­skiego. Naszą mod­l­itwą oga­r­ni­amy tych, którzy bronią wol­ności i niepodległości naszej Ojczyzny.

W dni­ach 1516 października br. Parafia orga­nizuje piel­grzymkę po śladach św. Jana Pawła II do Sank­tu­ar­iów w Łagiewnikach, Kalwarii Zebrzy­dowskiej i Wad­ow­icach. Pro­gram piel­grzymki na sto­liku z prasa religi­jną. Bliższe infor­ma­cje i zapisy w zakrys­tii.

8 wrześ­nia nasza wspól­nota będzie przeży­wać Uroczys­tość Odpus­tową ku czci Nar­o­dzenia NMP. W tym dniu podz­ięku­jemy także za dobrą pogodę i urodzaj, którym Pan Bóg pobło­gosławił nam w tym roku. Gospo­darzami dożynek parafi­al­nych będą mieszkańcy Kolonii Stryjno przy szosie i Kolonii Stryjno w polu. Bardzo proszę, aby mieszkańcy poszczegól­nych wiosek naszej Parafii przy­go­towali okolicznoś­ciowe wieńce dożynkowe.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i przy­oz­do­bi­e­nie jej kwiatami Pan­iom: Kaz­imierze Mańce, Lucynie Rozwałce, Agnieszce Piaseck­iej i Tere­sie Woj­ciechowskiej. W tym tygod­niu sprzą­tanie koś­cioła w sobotę od godz. 8.30. Koś­ciół nato­mi­ast ubier­ają kwiatami nowożeńcy, którzy w sobotę będą zaw­ierać Sakra­ment Małżeństwa.

Nowe zasady sprzą­ta­nia koś­cioła

W cza­sie kole­jnych wizyt dusz­paster­s­kich zgłasza­l­iś­cie Państwo prob­lem ze sprzą­taniem koś­cioła. Jed­nocześnie ponad 400 osób zadeklarowało gotowość do sprzą­ta­nia koś­cioła jeżeli będą czytelne zasady i kole­jka sprzą­ta­ją­cych. Wychodząc naprze­ciw Państwa oczeki­wan­iom, po wcześniejszym zasięg­nię­ciu opinii Rady Dusz­paster­skiej i Inspek­tora ds Ochrony Danych Osobowych Archi­diecezji Lubel­skiej pod­jąłem decyzję o doko­na­niu zmian w doty­chcza­sowym sys­temie sprzą­ta­nia koś­cioła.

a. Lista sprzą­ta­ją­cych będzie aktu­al­i­zowana każdego roku w cza­sie wiz­yty dusz­paster­skiej.

b. Grafik sprzą­ta­ją­cych będzie pub­likowany z kilku­miesięcznym wyprzedze­niem na tabl­icy ogłoszeń i na stronie inter­ne­towej Parafii.

c. Osoby sprzą­ta­jące, w tygod­niu poprzedza­ją­cym, będą infor­mowane w ogłoszeni­ach dusz­paster­s­kich i bezpośred­nio smsem.

d. Numery tele­fonów Państwa nie będą dostępne do pub­licznej wiado­mości.

e. W miesią­cach zimowych, kiedy nie sprzą­tamy koś­cioła na mokro i nie deko­ru­jemy kwiatami – wyz­naczam mniejszą liczbę sprzą­ta­ją­cych.

f. Inne osoby, które nie zadeklarowały sprzą­ta­nia koś­cioła (z powodu wieku lub choroby), prosimy o pomoc sprzą­ta­ją­cym np. w zakupie kwiatów.

g. Po wprowadze­niu tego grafika kole­jka sprzą­ta­nia powinna wypadać 1 raz na około 1416 miesięcy.