IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r. r.

Przeży­wamy dzisiaj 4. niedzielę Wielkiego Postu.

Zapraszamy naszych Parafian do przeży­cia Wielkiego Postu w duchu wyrzeczenia i wzmożonej mod­l­itwy. Szczegól­nymi nabożeńst­wami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa odpraw­iana w naszej świą­tyni w piątki o godz. 16.30 oraz niedzielne Gorzkie Żale o godz. 10.30. We wszys­tkie niedziele Wielkiego Postu zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Car­i­tas jako Jał­mużna Wielko­postna.

8 grud­nia 2020 r. papież Fran­ciszek ogłosił spec­jalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Koś­cioła powszech­nego, który zakończy się 8 grud­nia 2021 r. W liś­cie apos­tol­skim „Patris corde”, opub­likowanym z tej okazji, papież Fran­ciszek określił św. Józefa m.in. tytułami „ukochany ojciec; ojciec czułości, w posłuszeńst­wie i w gościn­ności; ojciec twór­czej odwagi”, naw­iązu­jąc do dekretu bł. Piusa IX ogłasza­jącego św. Józefa patronem Koś­cioła powszech­nego. Przy tej okazji papież Fran­ciszek ujawnił swoje oso­biste nabożeństwo ku czci Oblu­bieńca NMP, pod­kreśla­jąc, że od ponad czter­dzi­estu lat, codzi­en­nie odmawia mod­l­itwę do św. Józefa.

19 marca br. Obchodz­imy litur­giczną uroczys­tość św. Józefa. Od tego dnia na zakończe­nie każdej Mszy św. będziemy mod­lić się mod­l­itwą do św. Józefa, którą ułożył papież Leon XIII. W każdą I niedzielę miesiąca, przed Najświęt­szym Sakra­mentem, będziemy za wstaw­i­en­nictwem św. Józefa wypraszać łaski dla naszej wspól­noty parafi­al­nej. Obrazki z tek­stem tej mod­l­itwy są dostępne na sto­liku z prasa religi­jną.

W przyszłą niedzielę, 21 marca, o godz. 11.00 Msza św. z udzi­ałem młodzieży i rodz­iców przy­go­towu­ją­cych się do przeży­cia Sakra­mentu Bierz­mowa­nia. Po Mszy św. spotkanie for­ma­cyjne.

Zachę­cam do korzys­ta­nia z Sakra­mentu Pokuty i Pojed­na­nia przez cały okres Wielkiego Postu. Spowiedź sakra­men­talna w naszej świą­tyni:

• w każdą Niedzielę Wielkiego Postu – 30 min. przed Mszą św.

• codzi­en­nie przez Mszą św. wiec­zorową

Przez cały okres Wielkiego Postu nasi Parafi­anie mogą składać w zakrys­tii ofi­ary na kwiaty do Bożego Grobu i deko­rację wielka­nocną. Wszys­tkim ofi­ar­o­daw­com już dzisiaj z całego serca dzięku­jemy.

Panie i Panowie z Rady Dusz­paster­skiej przeprowadzą w naszej wspól­no­cie kwartalną zbiórkę ofiar. Przez­naczamy ją na przyszły remont naszej świą­tyni. Państwu Rad­nym gorąco dziękuję za ten trud, który pode­j­mują bez­in­tere­sownie dla dobra całej naszej wspól­noty. Drogich Parafian bardzo proszę o ich życ­zliwe przyję­cie. Proszę także o przyję­cie listu, który kieruję do wszys­t­kich Parafian. Zbiórka jest przeprowadzana z zachowaniem reżimu san­i­tarnego, dlat­ego proszę, aby Parafi­anie nie pod­pisy­wali list, na których jest zaz­naczana składana ofi­ara.

Pole­cam uwadze wiernych prasę katolicką. „Niedzielę“, „Goś­cia Niedziel­nego“ i „Małego Goś­cia Niedziel­nego“. Na sto­liku z prasą są dostępne torby chary­taty­wne rozprowadzane przez Car­i­tas. Osoby, które pragną uczynić gest miłości bliźniego i pomóc najbardziej potrze­bu­ją­cym mogą je zabrać do domu, wypełnić pro­duk­tami spoży­w­czymi lub środ­kami czys­tości i dostar­czyć do koś­cioła przed Niedzielą Pal­mową. Będziemy chcieli dostar­czyć te pro­dukty potrze­bu­ją­cym w naszej wspól­no­cie przed świę­tami.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Marii Woj­narskiej, Zofii Bobel i Bar­barze Gąsior. O tę pomoc proszę w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej parafi­al­nej wspól­noty śp. Mar­i­annę Gnyp. Pole­ca­jmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.