Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych 1 listopada 2020 r.

Przeży­wamy dzisiaj Uroczys­tość Wszys­t­kich Świętych.

2.W przyszłą niedzielę przed świą­tynią zbiórka ofi­ary do puszki na Fun­dację „Pomoc Koś­ciołowi w Potrze­bie“. Fun­dacja niesie pomoc dla uchodźców i prześlad­owanych chrześ­ci­jan zapew­ni­a­jąc pomoc mate­ri­alną i dusz­paster­ską. Z powodu wojen, prześlad­owań na tle religi­jnym lub poli­ty­cznym oraz klęsk żywiołowych mil­iony ludzi na świecie prowadzą życie uciekinierów. Cier­pi­enia tych ludzi są niewyobrażalne. Fun­dacja finan­suje również budowę koś­ciołów i kaplic. Pomaga odbu­dowywać koś­cioły i kaplice zniszc­zone przez katak­l­izmy, wojny lub nien­aw­iść.

Na bocznych ołtarzach i na sto­liku z prasą religi­jną są wyłożone kartki wypominkowe. Wyp­isu­jemy na nich imiona i nazwiska naszych Zmarłych, których pole­camy mod­l­itwie Koś­cioła. Różaniec wypominkowy w naszej Parafii w Dzień Zaduszny i we wszys­tkie niedziele aż do Adwentu przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Mod­l­itwę różań­cową będziemy rozpoczy­nali odpowied­nio o godz. 8.20 i 10.20. Na kartkach bardzo proszę o wpisanie odpowied­niej godziny. Msza św. za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych w Dzień Zaduszny o godz. 11.00 i w Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia o godz. 9.00.

1 listopada – Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych. Wspom­i­namy w tym dniu wszys­t­kich tych, którzy żyli przed nami i wypeł­ni­a­jąc w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęś­cie prze­by­wa­nia z Bogiem w niebie. Koś­ciół wspom­ina nie tylko ofic­jal­nie uznanych świę­tych, czyli tych beat­y­fikowanych i kan­on­i­zowanych, ale także wszys­t­kich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbaw­ie­nie i prze­by­wają w niebie. Msza św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. O godz. 8.2010.20 – Różaniec wypominkowy za Zmarłych.

2 listopada – Wspom­nie­nie Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Koś­ciół wspom­ina w tym dniu w liturgii wszys­t­kich wierzą­cych w Chrys­tusa, którzy odes­zli już z tego świata, a teraz prze­by­wają w czyśćcu. Przeko­nanie o ist­nie­niu czyśćca jest jed­nym z dog­matów naszej wiary.

Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 (za Zmarłych pole­conych na kartkach wypominkowych). O godz. 8.20 i 10.20 różaniec wypominkowy za Zmarłych pole­conych mod­l­itwie Koś­cioła.

W 1 i 2 dzień Świąt cmen­tarz parafi­alny pozostaje zamknięty. Poświęce­nie nowych pom­ników nagrob­nych po wcześniejszym zgłosze­niu w zakrys­tii lub kance­larii parafi­al­nej.

Nasza świą­ty­nia w okre­sie zimowym jest ogrze­wana. W najbliższą niedzielę ofi­ary składane przez wiernych na tacę przez­naczamy na ogrze­wanie koś­cioła.

Jest już kalen­darz litur­giczny na przyszły rok. Osoby, które pragną zarez­er­wować ter­min Mszy św. pros­zone są o kon­takt w zakrys­tii.

Pragnę z całego serca podz­iękować wszys­tkim Parafi­anom i Goś­ciom, którzy w tym trud­nym dla wszys­t­kich cza­sie epi­demii otwier­ają swoje serca, aby wspomóc naszą wspól­notę parafi­alną. Czynią to poprzez mod­l­itwę, gesty miłości bliźniego i pomoc mate­ri­alną. Parafia wciąż funkcjonuje. Osoby, które kieru­jąc się odpowiedzial­noś­cią za funkcjonowanie naszej wspól­noty, chci­ałyby ją wesprzeć mate­ri­al­nie, mogą to uczynić:

– pozostaw­ia­jąc dobrowolną ofi­arę w skar­bonie w koś­ciele

– wpła­ca­jąc dobrowolną ofi­arę na rachunek Parafii w BS w Rybczewicach

06 8689 0007 1003 0192 2000 0010 (z zaz­nacze­niem: na cele kultu religi­jnego)

Niestety wczo­raj nikt nie pomógł w posprzą­ta­niu koś­cioła. W tym tygod­niu do sprzą­ta­nia koś­cioła zapraszam w sobotę na godz. 8.30.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Tadeusza Kasperka i śp. Łukasza Wój­cika. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych Zmarłych w ufnej mod­l­itwie.