XX Niedziela Zwykła 16 sierp­nia 2020 r.

Przeży­wamy 20. Niedzielę Zwykłą. Ofi­ary złożone do puszki w dzisiejszą niedzielę przekazu­jemy do dys­pozy­cji Car­i­tas na pro­gram pomocy human­i­tarnej dla mieszkańców zniszc­zonego wybuchem Bejrutu.

Przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Odpus­towej, która przy­pada 8 wrześ­nia. W tym dniu będziemy przeży­wać także Dożynki Parafi­alne – Święto Dziękczynienia Panu Bogu za owoce naszej pracy na polach, w ogro­dach i sadach. W tym roku gospo­darzami Dożynek będą mieszkańcy Stryjno Pier­wsze. Bardzo proszę mieszkańców wiosek o przy­go­towanie wieńców dożynkowych.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziękuję za posprzą­tanie świą­tyni i udeko­rowanie jej kwiatami Pan­iom: Mar­i­oli Rozwałce, Aga­cie Bara­nowskiej, Halinie Pleskot, Mon­ice Jurak, Doro­cie Wrzeszcz i Doro­cie Nied­bale. Panu Markowi Szpo­towi dzięku­jemy za słoneczniki. W tym tygod­niu sprzą­tanie koś­cioła w sobotę od godz. 8.30.