XIX Niedziela Zwykła 9 sierp­nia 2020 r.

Przeży­wamy 19. Niedzielę Zwykłą.

15 sierp­nia (w sobotę) przeży­wamy litur­giczną Uroczys­tość Wniebowz­ię­cia NMP. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Po każdej Mszy św. obrzęd bło­gosław­ieństwa kwiatów, ziół, zbóż i owoców. W tym dniu przeży­wamy też 100. rocznicę Bitwy Warsza­wskiej. Jest to święto Wojska Pol­skiego. Naszą mod­l­itwą oga­r­ni­amy tych, którzy bronią wol­ności i niepodległości naszej Ojczyzny.

8 wrześ­nia nasza wspól­nota będzie przeży­wać Uroczys­tość Odpus­tową ku czci Nar­o­dzenia NMP. W tym dniu podz­ięku­jemy także za dobrą pogodę i urodzaj, którym Pan Bóg pobło­gosławił nam w tym roku. Gospo­darzami dożynek parafi­al­nych będą mieszkańcy Stryjno Pier­wsze. Bardzo proszę, aby mieszkańcy poszczegól­nych wiosek naszej Parafii przy­go­towali okolicznoś­ciowe wieńce dożynkowe.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej serdecznie dziekuję za posprzą­tanie świą­tyni Pan­iom: Edy­cie, Ilonie, Weron­ice, Amelii, Alicji i Aga­cie Uściłowskim, Doro­cie Nied­bale i Bar­barze Lesiewicz. Państwu Katarzynie Minikowskiej i Jack­owi Fil­ik­sowi dzięku­jemy za kwiaty. W tym tygod­niu sprzą­tanie koś­cioła w piątek od godz. 18.30.

W min­ionym tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Reginę Kutrzepę. Pole­ca­jmy Zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu w ufnej mod­l­itwie.