IV Niedziela Adwentu 22 grud­nia 2019 r.

Przeży­wamy 4. Niedzielę Adwentu. Ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

We wtorek, 24 grud­nia, Wig­ilia Uroczys­tości Nar­o­dzenia Pańskiego. O godz. 9.00 – Msza św. w intencji Zmarłych z naszych rodzin, których wspom­i­nal­iśmy w mod­l­itwie wypominkowej Koś­cioła. Wiec­zorem zasiądziemy do Wiecz­erzy Wig­ili­jnej. Uroczys­tość rozpoczy­namy od śpiewu kolędy, następ­nie czy­tamy opis nar­o­dzenia Pana Jezusa z Ewan­gelii wg św. Łukasza, ofi­arowu­jemy mod­l­itwę w intencji Rodziny, a następ­nie składamy sobie wza­jemne życzenia łamiąc się poświę­conym opłatkiem. W tym dniu trady­cyjnie pow­strzy­mu­jemy się od spoży­wa­nia pokar­mów mięs­nych.

Litur­giczny obchód pamiątki Nar­o­dzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 22.00 cele­bru­jąc Mszę św. Paster­ską. Liturgii będzie towarzyszyło Betle­jem­skie Światło Pokoju, które wierni będą modli zabrać do swoich domów po zakońc­zonej Mszy św. Niech jego blask opromienia nasze domy i nasze rodziny. Ofi­ary składane w cza­sie Pasterki przekazu­jemy na Fun­dusz Obrony Życia. W Dzień Bożego Nar­o­dzenia Msze św. w naszym koś­ciele o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W święto Św. Szczepana Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Ofi­ary składane w tym dniu na tacę przekazu­jemy na Katolicki Uni­w­er­sytet Lubel­ski.

Wyrażam wdz­ięczność Pan­iom i Panom Rad­nym, którzy dostar­czyli opłatki do naszych rodzin. W cza­sie zbiórki kwartal­nej wpłynęło 12 700 zł. Za opłatki Parafia zapłaciła 650 zł. W ubiegłym tygod­niu zapłaciłem ratę kredytu do BS w Rybczewicach w wysokości 12 000 zł To połowa kwoty, którą Parafia ma zapłacić za doku­men­tację tech­niczną sporząd­zoną na potrzeby pro­jektu ter­mo­mod­ern­iza­cji koś­cioła. Pozostałą kwotę zapłacimy po wiz­y­cie duszpasterskiej.Obecnie wniosek złożony przez Parafię podlega wery­fikacji w NFOŚiGW w Warsza­wie. Na bieżąco przy­go­towu­jemy doku­menty uzu­peł­ni­a­jące do wniosku i czekamy na pozy­ty­wną decyzję.

W ostat­nim tygod­niu Parafia została poin­for­mowana przez Urząd Gminy w Rybczewicach o nowych reg­u­lac­jach, które doty­czą odbioru odpadów z cmen­tarza parafi­al­nego. Według prog­nozy, przed­staw­ionej przez firmę EKOKRAS z Kraśnika, od nowego roku czeka nas prawie trzykrotna pod­wyżka kosztów odbioru odpadów. Do tej pory Parafia płaciła miesięcznie 90,00 zł za 1 kon­tener. Od nowego roku ma to być kwota 250,00 zł. Poszuku­jemy innych rozwiązać, które pomogą obniżyć koszty. Ze swo­jej strony bardzo proszę o ograniczanie śmieci na cmen­tarzu parafi­al­nym.