III Niedziela Adwentu 16 grud­nia 2018 r.

Przeży­wamy 3. Niedzielę Adwentu.

Ofi­ary składane do puszki przekazu­jemy na rzecz CAR­I­TAS, która orga­nizuje „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

21 i 22 grud­nia będą miały miejsce w naszej wspól­no­cie parafi­al­nej Rekolekcje Adwen­towe, które w tym roku poprowadzi ks. Bog­dan Staszczuk, ojciec duchowny Lubel­skiej Piel­grzymki Pieszej na Jasna Górę. Porządek spotkań rekolek­cyjnych jest następu­jący:

21 grud­nia (piątek):

godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

godz. 12.00 – Msza św. w Domu Pomocy Społecznej w Wyg­nanow­icach

godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

22 grud­nia (sob­ota):

godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną

godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolek­cyjną.

Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia w sobotę 30 min. przed każdą Mszą św. Ofi­ary składane przez wiernych na tacę w sobotę przekazu­jemy do dys­pozy­cji księdza rekolekcjon­isty.

Bardzo proszę o zgłaszanie w zakrys­tii chorych. Odwiedziny chorych z posługą sakra­men­talną 20 grud­nia (czwartek) od godz. 14.00.

W ubiegłą niedzielę wierni złożyli ofi­ary na ogrze­wanie koś­cioła w wysokości 1560 zł.

W piątek 21 grud­nia o godz. 18.00 w koś­ciele spotkanie OAZY i próba jasełek. W sobotę 22 grud­nia o godz. 11.00 zbiórka min­is­tran­tów. Bardzo proszę o obec­ność. Przy­go­tu­jemy asystę litur­giczną na Boże Nar­o­dze­nie.

Serdecznie dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Pan­iom: Halinie Pleskot, Doro­cie Wrzeszcz, Annie Gontarz, Mał­gorza­cie Chrześ­ci­janek i Bar­barze Lesiewicz.

Sprzą­tanie koś­cioła w najbliższą środę od godz. 9.00 i w sobotę od godz. 18.00, po zakońc­zonych rekolekc­jach.

W ostat­nim tygod­niu Bóg powołał do wieczności z naszej wspól­noty śp. Jana Kwiatka. Pole­ca­jmy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w ufnej mod­l­itwie.