I Niedziela Adwentu 2 grud­nia 2018 r.

Przeży­wamy 1. Niedzielę Adwentu.

Adwent zachęca nas do oczeki­wa­nia z wiarą i nadzieją na przeży­cie pamiątki nar­o­dzenia Chrys­tusa i na Jego powtórne przyjś­cie przy końcu cza­sów. Rozpoczy­namy nowy rok litur­giczny w Koś­ciele. Będziemy go przeży­wali pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha“. Ofi­ary składane przez wiernych na tacę przekazu­jemy na Sem­i­nar­ium Duchowne w Lublinie. Ofi­ary składane do puszki we wszys­tkie niedziele Adwentu przez­naczamy na CAR­I­TAS na „Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom“.

W tym tygod­niu: I piątek miesiąca – 16.30 – Sakra­ment Pokuty i Pojed­na­nia, 17.00 – Eucharys­tia. Zapraszam szczegól­nie dzieci, które pod­jęły dzieło I piątków miesiąca. W sobotę 8 grud­nia – Uroczys­tość Niepokalanego Poczę­cia NMP. W tym dniu Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.

Na Mszy św. o godz. 7.30 zostały pobło­gosław­ione opłatki na nasze stoły wig­ili­jne. Opłatki zostaną dostar­c­zone do naszych rodzin przez Panie i Panów Rad­nych. Ofi­ary składane przez wiernych przekazu­jemy na zapłatę fak­tury za dostar­c­zone ławki do naszej świą­tyni. Tak jak usta­lal­iśmy z Radą Dusz­paster­ską w ubiegłym roku jest to zbiórka ofiar w wysokości 30 zł. Do każdej rodziny Radni dostar­czą po jed­nym kom­ple­cie opłatków. Jeżeli ktoś z Państwa potrze­buje więk­szą ilość opłatków to bardzo proszę o kon­takt w zakrys­tii. Panie i Panów Rad­nych bardzo proszę o odbieranie opłatków w zakrys­tii.

W sobotę na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświę­cone meda­liki dla dzieci, które przy­go­towują się do uroczys­tości I Komu­nii świętej.

Serdecznie dziękuję Panom, którzy pomogli przy demon­tażu starych ławek, przy układa­niu nowych podłóg i przy mon­tażu nowych ławek. Szczególne podz­iękowanie kieruję do Pana Tomasza Kraw­czyka za pracę i czas poświę­cony dla nas wszys­t­kich. Dziękuję p. Edwar­dowi Paster­nakowi za udostęp­nie­nie odpowied­niego samo­chodu i p. Bog­danowi Kasprza­kowi za dostar­cze­nie ławek do Parafii. Dziękuję także p. Krzyszto­fowi Kasperkowi za pomoc przy przy­wiezie­niu i odwiezie­niu krze­seł.

W piątek o godz. 18.00 spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży w świ­etl­icy w Gardzieni­cach.

W imie­niu wspól­noty parafi­al­nej dziękuję za posprzą­tanie naszej świą­tyni na dzisiejszą niedzielę Państwu: Annie Gontarz, Kaz­imierze Mańce, Elż­biecie i Leszkowi Krupom, Alinie Górce.

W okre­sie zimowym nasz koś­ciół jest ogrze­wany. Ofi­ary składane na tacę w przyszłą niedzielę (II niedziela miesiąca) przez­naczamy na ogrze­wanie naszej świą­tyni.

Bardzo serdecznie dziękuję p. Annie Kraw­czyk i p. Ninie Jaromiń za przy­go­towanie deko­racji adwen­towej.