IX Niedziela Zwykła 3 czer­wca 2018 r.

Dzisiaj po każdej Mszy św. wierni mogą ucałować Relik­wie św. Jana Pawła II. Ten gest niech będzie dla nas okazją do wyraże­nia wdz­ięczności świętemu Janowi Pawłowi za Jego pontyfikat.

W tym tygod­niu: 7 czer­wca (czwartek) – Zakończe­nie Oktawy Uroczys­tości Najświęt­szego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. Po zakońc­zonej liturgii obrzęd poświęce­nia wianków sporząd­zonych z pier­wszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one sym­bolem ludzkiej pracy, a jed­nocześnie utożsami­ają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Pod­czas święce­nia ziół wznos­zone są mod­l­itwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Po tej Mszy św. wyruszy pro­cesja eucharysty­czna do czterech ołtarzy wokół koś­cioła.

O pomoc w przy­go­towa­niu pro­cesji bardzo proszę druhny i druhów OSP, panie z Kół Żywego Różańca, rodziny z Domowego Koś­cioła, dzieci, które sypią kwiaty, dzieci i młodzież z OAZY, min­is­tran­tów i lek­torów. Po zakońc­zonej pro­cesji przewidziane są słod­kie upominki dla dzieci, które brały udział w pro­ces­jach eucharysty­cznych.

8 czer­wca (piątek) – Uroczys­tość Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. W tym dni nie obow­iązuje wstrzemięźli­wość od pokar­mów mięs­nych.